20221110_141948

Za nami Tydzień Edukacji Globalnej (21-27.11), podczas którego zrealizowaliśmy szereg działań w partnerstwie z Polską Akcją Humanitarną. Zaczęliśmy od gry planszowej „Wodny świat”, która obrazowała problem braku wody w różnych miejscach na świecie i uświadamiała jej wpływ na inne aspekty życia. Osoby grające wcielały się w rodziny globalnego Południa i na własnej skórze przekonywały się, że trudności w dostępie do wody wpływają także na możliwości edukacyjne i rozwojowe człowieka. Dzięki rozgrywce uczniowie poznali przyczyny braku dostępu do wody na świecie oraz dowiedzieli się, jakie działania można podjąć w celu urzeczywistnienia dostępu do wody pitnej w tych krajach. Następnie braliśmy udział w grywalizacji „Globalne wyzwania”, w której uczniowie 2TIL rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z różnych zakątków Polski. Choć pracowaliśmy pod dużą presją czasu, to staraliśmy się zrealizować wszystkie zadania najlepiej, jak potrafiliśmy. Następnie braliśmy udział w spotkaniu „Jak jestem powiązany/a ze światem”. Na koniec spotkaliśmy się z Zelmim Abdim, z którym rozmawialiśmy o problematyce migracji i migrantach.

Było gwarno, intensywnie i inspirująco. Otrzymaliśmy sporą dawkę wiedzy, którą będziemy systematycznie uzupełniać podczas realizacji programu „Godzina wychowawcza ze światem”. Za rok meldujemy się na kolejnym Tygodniu Edukacji Globalnej, bo problemy świata to Nasze problemy, a My mamy realny wpływ na to jak on wygląda.

28 listopada 2022