tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy nasi uczniowie mieli wiele okazji aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności oraz porównać się z innymi uczniami z całej Polski. Od blisko 3 lat współpracujemy z firmą REVAS, dostawcą branżowych symulacji biznesowych, dlatego nie mogło zabraknąć naszej drużyny w Ogólnopolskim Konkursie Mistrzostwa Biznes i Zarządzanie. Oliwia Duda, Weronika Bering i Jakub Szyjkowski z klasy IV TG rywalizowali z drużynami z całej Polski w prowadzeniu wirtualnego biura podróży. 21 października uczniowie klas IVTG, IV TSP i II TIL wzięli udział w szkolnym etapie XIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej organizowanej co roku przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań uczniów i poszerzenie wiedzy logistycznej oraz wsparcie dydaktyki formami rywalizacji i rankingu wiedzy. W zawodach I stopnia wzięło udział 5037 uczniów z 237 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. 692 uczniów (ponad 13 %), w tym uczennica klasy IV TSP Wiktoria Radusiewicz, zakwalifikowało się do zawodów II stopnia. Odbyły się one 9 grudnia i miały formę testu on-line. Wiktorii niestety nie udało się dotrzeć do etapu III. 9 listopada uczeń klasy III LO Szymon Kryger reprezentował nasz Zespół Szkół w I etapie XXXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Również w listopadzie grupa uczniów z klas logistycznych uczestniczyła w VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno – Logistycznej organizowanej przez Uniwersytet Gdański. W tym konkursie najlepszy wynik osiągnęła uczennica klasy IV TSP Sylwia Domachowska. W tym samym miesiącu dwa trzyosobowe zespoły uczniów z klasy IV TG w składzie: I zespół – Ewa Zawistowska, Wiktoria Polzin i Sebastian Żywicki, II zespół: Weronika Bering, Oliwia Duda i Jakub Szyjkowski reprezentowały szkołę w XII edycji Ligii Młodych Logistyków oraz odbył się szkolny etap olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tej ostatniej rywalizacji najwięcej punktów zdobyli Dominika Fabińska z klasy II TIL oraz Wiktoria Radusiewicz i Antoni Kuligowski z klasy IV TSP. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Agnieszka Piórkowska

21 grudnia 2022

Skip to content