tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
DSC_6432

Pod hasłem „Nowoczesny przemysł. Kompetencje dla przemysłu 4.0” w środę 19 kwietnia 2023 roku odbyło się Forum Innowacji i Biznesu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. W panelu dyskusyjnym, który rozpoczął merytoryczną część spotkania wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych Powiatu i Starostwa Powiatowego: Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Radny Rafał Lewandowski oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Andrzej Pabian.

W Forum wzięli udział m.in.: Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, Radny Rafał Lewandowski, Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowe Andrzej Pabian, przedstawiciele lokalnych instytucji, dyrektorzy szkół wraz z doradcami, przedsiębiorcy i uczniowie ZSP.

Specjalnym gościem  Forum była Dominika Bielecka-Kokot z Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wraz doradcą zawodowym i  specjalistą ds. Centrum Programowania Robotów Przemysłowych.

Robotyzacja to teraźniejszość wielu branż oraz przyszłość kolejnych gałęzi przemysłu, celem prelegentów było zainteresowanie tą tematyką  oraz  promowanie zajęć z robotyki dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych

Uczniowie ZSP  kształcący się w zawodzie technik informatyk, którzy  odbyli  wizytę  studyjną w CRP  we Włocławku, w czasie Forum podzielili się wrażeniami z zajęć, zaś zaproszeni przedsiębiorcy zaprezentowali wykorzystanie robotów w produkcji.

 

24 kwietnia 2023

Skip to content