tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

Od lat Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży współpracuje z Muzeum Stutthof w Sztutowie. Do Muzeum prowadzą m.in. ślady życia naszego absolwenta, bł. ks. S. W. Frelichowskiego. Edukacja muzealna oraz uczestnictwo w wydarzeniach rocznicowych przynosi niezliczone efekty edukacyjne i wychowawcze. Każda wizyta w tym szczególnym miejscu pogłębia naszą wiedzę na temat II wojny światowej oraz tragicznej historii więźniów KL Stuthoff. Pogłębia empatię, szacunek do drugiego człowieka, uczy tolerancji, budzi świadomość wspólnoty, pomaga budować lepszy świat.

Szkoła wzbogaciła się o kolejne publikacje przybliżające nam rzeczywistość obozową, za których przekazanie bardzo dziękujemy. Zainteresowanych lekturą zapraszamy do biblioteki szkolnej i do gabinetu pedagogów.

„Stuthoff – więcej niż muzeum”

21 października 2021

Skip to content