tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
1a

Uczniowie klasy I LO w Chełmży zwyciężyli w Ogólnopolskich Mistrzostwach Drużyn Medyczno – Sanitarnych na etapie rejonowym. Rywalizacja odbyła się 11.05.2023r. w PSP w Chełmnie i składała się z 2 etapów – teoretycznego i praktycznego. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków (sztuczna krew, pudry, farby charakteryzacyjne itd.) oraz rekwizytów, dzięki czemu wszystko wygląda bardzo realistycznie. Dwa dni później ta sama drużyna próbowała swych sił na etapie okręgowym, który odbył się w I LO w Bydgoszczy. Nasi uczniowie zdobyli 4 miejsce – jesteśmy z nich bardzo dumni zwłaszcza, że mistrzostwa te mają szczytny cel – uczą młodzież z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałania występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z uczniami ZSP w Chełmży

 

23 maja 2023

Skip to content