tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

W miniony piątek, 18 marca gościliśmy w naszej szkole specjalistów od języka angielskiego ze szkół podstawowych. Wszystko za sprawą Międzyszkolnego Konkursu Języka Angielskiego ‘LOVE IS IN THE AIR’ zorganizowanego w naszej szkole po raz pierwszy. Do konkursu przystąpiły czteroosobowe reprezentacje  szkół chełmżyńskich:  Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego, Szkoły Podstawowej nr 3 im. bł. ks. S.W. Frelichowskiego oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. Papieża Jana Pawła II oraz szkół gminnych: Szkoły Podstawowej w Grzywnie i Szkoły Podstawowej im. Księdza Leona Poeplau w Kończewicach. W związku z tym, że konkurs miał formułę escape room’u po uroczystym powitaniu w auli, zespoły udały się na poszukiwanie zadań ukrytych w różnych zakamarkach naszej szkoły. Każda drużyna otrzymała  80 minut na rozwiązanie 5 zadań związanych z walentynkami. Zagadki sprawdzały m.in. znajomość słownictwa, gramatyki, umiejętność czytania ze zrozumieniem, reagowania w różnych życiowych sytuacjach oraz opisu ilustracji. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Należało wykazać się nie tylko bardzo dobrą znajomością języka angielskiego, ale również umiejętnością planowania, pracy w grupie i strategicznego myślenia. Ostatecznie po ponad godzinnej wytężonej pracy zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie przed reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 2 z Chełmży. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi nagrody rzeczowe. Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Mamy nadzieję, że to wydarzenie na stałe zagości w kalendarium naszej szkoły.

28 marca 2022

Skip to content