Razem dla Niepodległej
Napisane przez admin on 05-12-2018 11:24 | 102 czytań
Razem dla Niepodległejautor: Katarzyna Komakowska

Poniedziałek, 19 listopada 2018 r. był dniem wyjątkowym dla naszej szkoły. Równie wyjątkowym jak ten sprzed 85 lat. Spotkaliśmy się w naszej wyjątkowej auli, by świętować 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 85. rocznicę odsłonięcia ufundowanej przez chełmżyńskich harcerzy tablicy pamiątkowej poświęconej „Budowniczym Polski” na jednym z kamieni przed budynkiem szkolnym.
Zajęcia z wykładowcami UMK
Napisane przez admin on 07-12-2018 14:53 | 56 czytań
Zajęcia z wykładowcami UMKautorzy: Julka Rajewska - I SP, Daria Lisewska - I SP

Od września bieżącego roku, raz w miesiącu, w naszej szkole odbywają się zajęcia z języka staroniemieckiego z dr hab. Krzysztofem Kopińskim, który jest wykładowcą w Instytucie Historii i Archiwistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Ja i moi rówieśnicy na zajęciach uczymy się zapisu tego języka i jego poprawnej wymowy. Wprawiamy się także w tłumaczeniu.
Napisane przez admin on 06-12-2018 07:44 | 11 czytań
autor: Zofia Wojtalik

Listopadowe spotkania w Instytucie Archeologii UMK
Napisane przez admin on 05-12-2018 11:02 | 51 czytań
Listopadowe spotkania w Instytucie Archeologii UMKautor: Ryszard Imiela

Zgodnie z ustaleniem przekazujemy garść informacji z naszych zajęć listopadowych w Instytucie Archeologii UMK.
Zajęcia odbyły się 13 i 27 listopada - tradycyjnie we wtorek. Pierwsze, w części teoretycznej dotyczyły konserwacji zabytków archeologicznych - wyrobów ze skóry, drewna, kości oraz tkaniny. Zajęcia prowadził Pan mgr Sebastian Nowak – konserwator zabytków z Pracowni Naukowo - Technicznej. Prowadzący w części teoretycznej wprowadził nas w zagadnienie konserwacji wyrobów ze skóry, drewna, kości oraz tkaniny.
Napisane przez admin on 05-12-2018 10:53 | 9 czytań
Mikołajkiautor: Krystyna Soliwodzka

W Mikołajki 6.12.2018r kolejny już raz jesteśmy na Rynku Miejskim i zapraszamy mieszkańców Chełmży na świąteczne przysmaki: gorący barszczyk, paszteciki z kapustą i grzybami, piernik, przygotowane przez uczniów naszej szkoły - przyszłych kucharzy oraz techników żywienia.

Życzymy Wszystkim cudownych MIKOŁAJEK.
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 04-12-2018 13:50 | 11 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
UWAGA !

W dniu 08.12.2018 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 10:00 do 12:00.
Góra Grosza
Napisane przez admin on 26-11-2018 16:49 | 22 czytań
Góra Groszaautor: Magdalena Cała

Dziś rusza Góra Grosza. Jak co roku nasza szkoła włącza się w akcję zbierania monet dla dzieci i młodzieży przebywających w rodzinach zastępczych lub domach dziecka. Zbiórka potrwa do 2 stycznia. Na najbardziej aktywną klasę czeka nagroda. Koordynatorem akcji na terenie szkoły jest Samorząd Uczniowski oraz pani Magdalena Cała.

Zachęcamy do udziału.

Góra Grosza - zobacz więcej...>>>

Wykład z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Napisane przez admin on 26-11-2018 16:40 | 106 czytań
Wykład z okazji 100-lecia odzyskania niepodległościautorzy: Zofia Wojtalik, Michał Grążawski - klasa 3SP

W marcu 2018 roku nasza szkoła podpisała list intencyjny w sprawie współpracy z Instytutem Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu. Uroczystość uświetniona została fragmentem wspomnień Stefana Łukomskiego Chełmża jeden rok w niewoli Rossbacha od 28 stycznia 1919 do 20 stycznia 1920. W ten sposób zainaugurowaliśmy obchody 100-lecia odzyskania niepodległości w naszej szkole.
Wycieczka zawodowa
Napisane przez admin on 26-11-2018 16:27 | 64 czytań
Wycieczka zawodowaautor: Anna Borowicz

W dniu 15 listopada grupa uczniów z naszej szkoły uczących się w zawodach: technik logistyk i technik informatyk udała się na wycieczkę zawodoznawczą do pobliskiej Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki uprzejmości właścicieli firmy KATARZYNKI, producenta akcesoriów meblowych, mogliśmy zobaczyć jak funkcjonuje "od kuchni" tak duże i prężnie działające przedsiębiorstwo.
SZCZEPIĆ czy nie szczepić …?
Napisane przez admin on 19-11-2018 16:26 | 103 czytań
SZCZEPIĆ czy nie szczepić …?autor: Lucyna Słowińska

W związku z dyskusją publiczną na temat propozycji zniesienia obowiązku szczepień zapraszamy do przeczytania listu skierowanego do Rodziców i Opiekunów naszych uczniów. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas apelują o rozsądne podejmowanie decyzji w sprawie szczepień ochronnych.
„Razem dla Niepodległej”
Napisane przez admin on 15-11-2018 17:50 | 26 czytań
„Razem dla Niepodległej”W dniu 19.11.20118r. w naszej szkole odbywa się uroczystość „Razem dla Niepodległej”.

W uroczystości biorą udział uczniowie klas 3SP, 1SP, 2TI oraz trójki klasowe wszystkich klas wg poniższego harmonogramu:

1) 8:00 Msza Święta
2) 9:0012:00 uroczystość „Razem dla Niepodległej”
3) od 6. godz. lekcyjnej zajęcia wg obowiązującego planu

Pozostali uczniowie zaczynają w tym dniu zajęcia od 6 godz. lekcyjnej wg obowiązującego planu.