Godło Polski
SZKOŁA
KADRA
PRZYJACIELE UCZNIA
KKZ

Polityka bezpieczeństwa ZSP w Chełmży
Oferta szkoły
2021/2022
Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

Żyj zdrowo i ciesz się
każdą chwilą

Zawodowcy

Projekt Bezpieczeństwo

FILM PROMOCYJNYSYLWETKI ABSOLWENTÓW SZKOŁY
PROGRAM
NASI PARTNERZYLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ
Napisane przez admin on 22-11-2021 16:46 | 43 czytań
WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘautor: Laura Wollert

W środę 17 listopada 2021 roku uczniowie klas technikum III TG oraz III TFŻ wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem podróży naszych uczniów było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Królewskiego w Wilanowie.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Jest to barokowy pałac wzniesiony w latach 1681-1696 dla króla Polski Jana III Sobieskiego oraz jego żony królowej Marii Kazimiery. Pałac wraz z otaczającym parkiem oraz zabudowaniami zachował niezmienioną formę architektoniczną. Podczas wycieczki pogoda dopisała, dlatego uczniom udało się w pełni zobaczyć walory artystyczne oraz historyczne tego barokowego zabytku. W 1994 wilanowski zespół pałacowy wraz z Morysinem został uznany za pomnik historii. Jest on miejscem wydarzeń kulturalnych, koncertów i spotkań. Obok pałacu znajduje się ogród.
Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”
Napisane przez admin on 22-11-2021 16:33 | 44 czytań
Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”autor: Zofia Wojtalik

Uczennice z klasy 3 i 2 SP liceum ogólnokształcącego wzięły udział w projekcie „Poznaj Polskę”. Fundusze na dwudniową wycieczkę uzyskaliśmy z MEiN oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.
15 listopada udaliśmy się do Sztutowa, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Stutthof. Zostało ono powołane dzięki staraniom byłych więźniów obozu KL Stutthof w latach 60-tych XX wieku. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Historia obozu i losy więźniów wzbudziły wśród młodzieży emocje.
COVID-19
Kowno
Napisane przez admin on 14-11-2021 12:30 | 61 czytań
Kownoautor: Danuta Łęga-Sadowska

Już po raz trzeci uczennice i uczniowie naszej szkoły za pośrednictwem Litewsko-Polskiej Fundacji Wymiany Młodzieży odwiedzili szkołę w Kownie. W dniach od 18 do 22 października dziesięć osób z klasy 3TŻ wraz ze swoimi rówieśnikami z Litwy, uczestniczyli w projekcie „BE OPEN”. Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 i kończyły o 20.00. Dni były pełne wrażeń i wyzwań. Po pierwsze, wszystko odbywało się w języku angielskim, co wymagało dużej koncentracji. Po drugie poruszaliśmy się środkami transportu publicznego, co uczy samodzielności i umiejętności zachowania się w sytuacjach nietypowych.
Jesienią, przy kawie o bardzo ważnej sprawie.
Napisane przez admin on 14-11-2021 12:16 | 71 czytań
Jesienią, przy kawie o bardzo ważnej sprawie.autor: Monika Danielska

W miniony czwartek w stuletniej auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży odbyło się niecodzienne spotkanie. Zaproszenie dyrektor Krystyny Soliwodzkiej, przyjęli dyrektorzy i przedstawiciele chełmżyńskich placówek oświatowych i kulturalnych.
Projekt „Poznaj Polskę”
Napisane przez admin on 09-11-2021 14:05 | 16 czytań
Projekt „Poznaj Polskę”autor: Zofia Wojtalik

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego wezmą udział w projekcie „Poznaj Polskę”. Jest to pilotażowe przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu. W finansowaniu wycieczki wsparło nas również Starostwo Powiatowe w Toruniu. Wycieczka realizowana będzie w ramach dwóch obszarów edukacyjnych: kultura i dziedzictwo narodowe oraz śladami Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie będą poznawali zabytki kultury i historię w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, w Muzeum Stutthof w Sztutowie, Muzeum II wojny Światowej w Gdańsku oraz Westerplatte.
10.11.2021
Napisane przez admin on 08-11-2021 15:20 | 12 czytań
10.11.2021autor: Agnieszka Nowacka

11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości
Napisane przez admin on 08-11-2021 11:47 | 70 czytań
11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległościautor: Laura Wollert

11 listopada 1918 roku Polska po 123 latach odzyskała swoją upragnioną niepodległość. W tym roku obchodzimy 103 rocznicę tych wydarzeń i z tej okazji cofnijmy, choć na chwilę kartki kalendarza i przypomnijmy sobie o wydarzeniach tamtych dni.
Na przełomie października i listopada 1918 roku rozpad monarchii autro-węgierskiej i bliska klęska Niemiec na froncie I wojny światowej stawały się faktami. Dla Polaków był to jasny znak, że szansa na odbudowę niepodległego państwa polskiego jest bliska. Cztery lata wcześniej w 1914 roku w momencie wybuchu wojny, Polacy nie spodziewali się, że na jej zakończenie państwa zaborcze będą tak bezsilne wobec swojej przegranej. Dlatego już jesienią 1918 roku Polacy bardzo aktywnie przystąpili do wykorzystania swojej dziejowej szansy poprzez przejmowanie władzy na ziemiach polskich okupowanych przez państwa centralne.
Wycieczka do Warszawy
Napisane przez admin on 08-11-2021 11:39 | 71 czytań
Wycieczka do Warszawyautor: Laura Wollert

W środę 17 listopada 2021 roku uczniowie klas technikum: III TG oraz III TFŻ wyjadą na wycieczkę szkolną do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Będą oni zwiedzali Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałac w Wilanowie. Wycieczka ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury oraz historii. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią „Polskiego Ładu”. Wycieczka jest współfinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki oraz organ prowadzący szkołę – Powiat Toruński.
Spotkania z literaturą
Napisane przez admin on 08-11-2021 11:30 | 35 czytań
Spotkania z literaturąautor: Róża Kowalska

W czwartek 4. listopada 2021 w Bibliotece Szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Spotkania z literaturą, których celem jest przybliżenie czytelnikom najciekawszych nowości wydawniczych dostępnych w naszej bibliotece, a także poznanie życia i twórczości wybranych autorów oraz – przede wszystkim – przyjemna dyskusja i wymiana spostrzeżeń na temat książek, które lubimy czytać i które możemy polecić innym.

Nasz cykl rozpoczęliśmy od omówienia twórczości Lucindy Riley, jednej z najpopularniejszych współczesnych irlandzkich pisarek. Jej magiczna saga „Siedem sióstr”, cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. To opowieść o siostrach przyrodnich, przemierzających świat w pragnieniu odkrycia swojej przeszłości.
Konkurs historyczny „11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości”
Napisane przez admin on 08-11-2021 11:21 | 6 czytań
Konkurs historyczny „11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości”autor: Zofia Wojtalik

W dniu 3 listopada odbył się w naszej szkole konkurs z okazji zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - „11 listopada-Narodowe Święto Niepodległości”. Zainteresowanie konkursem było szerokie ponieważ wzięło w nim udział aż 16 przedstawicieli klas LO, technikum i szkoły branżowej. Uczniowie mogli się zmierzyć z pytaniami dotyczącymi odzyskania niepodległości przez Polskę i Chełmżę. Konkurs przeprowadzono w aplikacji Kahoot. Rywalizacja była zacięta, były okrzyki radości i zawodu. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie 4 Ti, drugie III Sp, a trzecie I LO. Na zwycięzców czekają dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.