Godło Polski
SZKOŁA
KADRA
PRZYJACIELE UCZNIA
Nasza szkoła wczoraj i dziś
KKZ

Polityka bezpieczeństwa ZSP w Chełmży
Oferta szkoły
2019/2020

Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

Żyj zdrowo i ciesz się
każdą chwilą

Zawodowcy

Projekt Bezpieczeństwo

FILM PROMOCYJNYSYLWETKI ABSOLWENTÓW SZKOŁY
PROGRAM
NASI PARTNERZYLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Mikołajki
Napisane przez admin on 11-12-2019 11:55 | 16 czytań
Mikołajkiautorzy: Ewa Politowska, Alicja Górna, Róża Kowalska

W Mikołajki kolejny już raz odbył się świąteczny kiermasz ciast i ozdób choinkowych. Nie zabrakło tam i nas. Uczniowie klasy ITŻ częstowali mieszkańców Chełmży na Rynku Miejskim świątecznymi przysmakami, przygotowanymi przez przyszłych kucharzy oraz techników żywienia uczących się w naszej Szkole. Wśród odwiedzających kiermasz i częstujących się naszymi pierniczkami, ciastem dyniowym, rogalikami nie zabrakło chętnych na opracowane przepisy przez p. E. Politowską nauczycielkę przedmiotów gastronomicznych.
Do zobaczenia za rok!Zobacz zdjęcia - Mikołajki...>>>
Tydzień Edukacji Globalnej
Napisane przez admin on 09-12-2019 13:56 | 23 czytań
Tydzień Edukacji Globalnejautor: Agnieszka Piórkowska

Między 18 a 22 listopada odbyło się w naszej szkole bardzo wiele ciekawych przedsięwzięć. Wszystkie związane były z obchodzonym po raz 21 Tygodniem Edukacji Globalnej celebrowanym w tym roku pod hasłem. „Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu”. Jest to coroczna międzynarodowa akcja edukacyjna organizowana w celu zwrócenia uwagi Europejczyków na problemy o charakterze globalnym. TEG odbywa się w listopadzie, pod patronatem Europejskiego Centrum na Rzecz Współzależności i Solidarności Światowej (Centrum Północ-Południe).
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 06-12-2019 11:58 | 1 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
INFORMACJA !

W dniu 7.12.2019 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 9:00 do 11:00.
Wycieczka do Cukrowni Nordzucker Polska S.A.
Napisane przez admin on 26-11-2019 14:01 | 113 czytań
Wycieczka do Cukrowni Nordzucker Polska S.A.autorzy: Kacper Lewandowski - III TI, Leszek Trzpil - III TI

Dnia 22.11.2019r. na zaproszenie Nordzucker Polska S.A. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wzięli udział w „Drzwiach otwartych cukrowni w Chełmży”.
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Napisane przez admin on 26-11-2019 13:46 | 100 czytań
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczyautor: Katarzyna Komakowska

Szanowni Państwo,
w dniach 25.11.-29.11.2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży zespół wizytatorów ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura w Toruniu będzie się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły.
1 Sp eksploruje UMK w Toruniu
Napisane przez admin on 25-11-2019 15:43 | 89 czytań
1 Sp eksploruje UMK w Toruniuautorzy: Zofia Wojtalik, Marcelina Chlewicka - I SP

W ramach współpracy z Instytutem Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu pierwszoklasiści mieli okazję wziąć udział w zajęciach z sfragistyki a także zwiedzić Bibliotekę Główną.
Sfragistyka (z gr. sphragís – „pieczęć”), również zwana sygillografią (od łacińskiego sigillum – pieczęć) to jedna z nauk pomocniczych historii, zajmująca się badaniem pieczęci jako źródeł historycznych, a także ich historią i powstawaniem . Dawne pieczęci są dla historyka przede wszystkim znakiem rozpoznawczym i mówiącym o właścicielu pieczęci. W czasach gdy niewiele osób posiadało umiejętność pisania i czytania pieczątka była podpisem wystawcy. Pieczęcie pełniły różne funkcje: sygnowały pisma, dokumenty, listy, uwierzytelniały pismo, a czasami sam odcisk pieczęci przekazywany osobie zainteresowanej oznaczał obowiązek stawienia się przed oblicze sądu.
Wycieczka zawodoznawcza
Napisane przez admin on 25-11-2019 15:42 | 32 czytań
Wycieczka zawodoznawczaautorzy: Agnieszka Piórkowska, Oliwia Duda - I TG

8 listopada 28 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się pod opieką pań Anny Borowicz i Agnieszki Piórkowskiej na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Wyższa Szkoła Logistyczna. Wysłuchaliśmy tam prezencji oferty edukacyjnej szkoły przygotowanej przez pana Piotra Gajdzińskiego rzecznika prasowego uczelni. Pan Piotr podkreślał dlaczego warto studiować kierunki związane z logistyką i dlaczego warto wybrać poznańską uczelnię. Wzięliśmy również udział w grze edukacyjnej polegającej na skonstruowaniu paletowych jednostek ładunkowych.
Warsztaty historyczno-kulinarne
Napisane przez admin on 18-11-2019 12:44 | 15 czytań
Warsztaty historyczno-kulinarneautor: Honorata Roczeń

16 listopada uczniowie klasy II TŻL mieli okazję uczestniczyć w warsztatach historyczno-kulinarnych, które stanowiły kontynuację konferencji ,,Zapomniane potrawy wigilijne. Historia i gastronomia”. Organizatorami wydarzenia były Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK, Wydział Nauk Historycznych UMK oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK. Uczniowie ,,pod okiem’’ profesjonalistów ze świata gastronomii sporządzali potrawy według przepisów kulinarnych z dawnych książek kucharskich.


Zobacz zdjęcia - Warsztaty historyczno-kulinarne...>>>
Zajęcia z archeologii
Napisane przez admin on 15-11-2019 14:45 | 58 czytań
Zajęcia z archeologiiautor: Ryszard Imiela

W tym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia z archeologii. Władze Instytutu Archeologii UMK podpisały z Dyrekcją naszej szkoły porozumienie i przygotowały tematykę spotkań, w których biorą udział nasi uczniowie. We wtorki uczniowie klas pierwszych liceum udają się do Torunia. W październiku odbyły się dwa spotkania. Były one poświęcone zagadnieniom archeologicznym rejonu kujawsko-pomorskiego epoki żelaza i średniowiecza z uwzględnieniem nowoczesnych metod badawczych archeologii architektury budownictwa obronnego obiektów w chełmińskim Starogrodzie, Unisławiu i Toruniu.
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 08-11-2019 13:48 | 9 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
INFORMACJA !

W dniu 09.11.2019 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 11:00 do 13:00.
Dla bezdomnych zwierząt
Napisane przez admin on 04-11-2019 16:23 | 78 czytań
Dla bezdomnych zwierzątautor: Monika Danielska

Dziś (30.10.2019r.) dziewczyny z klasy 1FSP wraz z wychowawczynią – Moniką Danielską, wybrały się na szczególny spacer po mieście. Uczennice zabrały ze sobą wykonane przez siebie budki dla bezdomnych kotów, które umieściły w różnych ukrytych jego punktach. Budki zostały wykonane z połączenia pojemników styropianowych, tektury i folii, zgodnie ze wskazaniami fundacji, zajmującymi się podobną działalnością.