Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Szef dla Młodych Talentów
Napisane przez admin on 14-06-2019 10:54 | 31 czytań
Szef dla Młodych Talentówautorzy: Alicja Górna, Ewa Politowska

12 czerwca uczniowie klasy I i II kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz udali się do Warszawy na kolejne spotkanie edukacyjne w ramach trzeciej edycji programu Szef dla Młodych Talentów, które zostało poświęcone czekoladzie. Tematem przewodnim były produkty z miazgi kakaowej. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie kulinarnym i prezentacji produktów.
74. rocznica wyzwolenia KL Stutthof w Sztutowie
Napisane przez admin on 12-06-2019 10:08 | 8 czytań
74. rocznica wyzwolenia KL Stutthof w Sztutowieautor: Róża Kowalska

9 maja 2019 roku, jak co roku, wzięliśmy udział w uroczystościach rocznicowych z okazji 74. rocznicy oswobodzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Sutthof. Uroczystość uświetniła kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej wraz z orkiestrą. Do niezwykłych przeżyć, które spowodowały w nas łzy wzruszenia należały wspomnienia byłych więźniów, którzy jednocześnie apelowali o zachowanie pokoju na świecie, by czasy wojny nigdy nie miały już miejsca.
Świadek historii, pan Marek Dunin-Wąsowicz w swojej szczerej i osobistej opowieści o życiu w "fabryce śmierci", wygłosił też do wszystkich obecnych i do następnych pokoleń przesłanie o wzajemny szacunek i tolerancję.

Zobacz zdjęcia z 74. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof w Sztutowie...>>>

XIX Regionalny Dzień Sportu
Relacja z zajęć koła historycznego klas młodszych
Napisane przez admin on 10-06-2019 11:00 | 39 czytań
Relacja z zajęć koła historycznego klas młodszychautor: Ryszard Imiela

W kwietniu uczniowie koła historycznego kontynuowali udział w zajęciach prowadzonych przez Instytut Archeologii UMK. Odbyliśmy zgodnie z planem dwa spotkania dotyczące numizmatyki imperium rzymskiego i zajęcia praktyczne z konserwacji. W maju, zajęcia z uwagi na okres matur i czerwcową sesję egzaminacyjną na uczelni, odbywały się co wtorek. Poświęcone były praktycznym pracom konserwatorskim.
W dniu 6 czerwca w ramach podsumowania całorocznych spotkań, odbyliśmy wycieczkę do Gniezna i na Ostrów Lednicki. Korzystając z okazji bliskości w/w miejsc zwiedziliśmy także Wielkopolski Park Krajobrazowy – skansen wsi polskiej w Dziekanowicach.
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
Napisane przez admin on 10-06-2019 09:17 | 36 czytań
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniuautor: Róża Kowalska

09.04.2019r. braliśmy udział w niezmiernie ciekawym i poznawczym projekcie: "Sztuka patrzenia czyli o oczach i emocjach artysty". Prowadzący warsztaty dr Łukasz Kędziora przybliżył zebranym temat uczuć i emocji w sztuce na podstawie wybranych prac artystów, m.in. Władysława Strzemińskiego, Zbigniewa Libery. Zajęcia dotyczyły też analizy obrazów za pomocą rejestratorów sygnałów EEG.
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie
Napisane przez admin on 23-05-2019 10:22 | 29 czytań
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebieautor: Anna Borowicz

Plan zajęć dla LOD
Napisane przez admin on 22-05-2019 09:21 | 22 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 10-05-2019 09:54 | 26 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
INFORMACJA !

W dniu 08.06.2019 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 10:00 do 12:00.
Za chwilę zakwitną kasztany…
Napisane przez admin on 05-05-2019 16:32 | 220 czytań
Za chwilę zakwitną kasztany…autor: Katarzyna Komakowska

… i z tego powodu 30 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy absolwentów III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Chełmży i VI semestru Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Chełmży, którzy tego dnia ukończyli szkołę i odebrali ostatnie w niej świadectwo.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA III LO I VI SEMESTU LOD
Napisane przez admin on 30-04-2019 08:33 | 56 czytań
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA III LO I VI SEMESTU LODW dniu 30.04.2019r., o godzinie 13:00 odbędzie się uroczystość zakończenia roku szkolnego. W tym dniu odbędą się od 1 do 5 zgodnie z nowym planem, po których uczniowie klas młodszych idą do domu.