OGŁOSZENIE O DODATKOWYM NABORZE DO KLAS PIERWSZYCH
Napisane przez admin on 16-07-2019 21:56 | 14 czytań
OGŁOSZENIE O DODATKOWYM NABORZE DO KLAS PIERWSZYCHDyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży ogłasza dodatkowy nabór do pierwszej klasy:

- Liceum Ogólnokształcącego,
- Technikum,
- Szkoły Branżowej I stopnia,
- Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych,
- Szkoły Policealnej.

Dodatkowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów można uzyskać w sekretariacie szkoły.
Świadectwa maturalne
Napisane przez admin on 25-06-2019 13:46 | 15 czytań
Świadectwa maturalne
INFORMACJA !

Uroczystość przekazania świadectw maturalnych odbędzie się 4 lipca 2019r. o godz. 11:00 w auli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży.
„Śladami chełmżyńskiej historii”
Napisane przez admin on 21-06-2019 09:24 | 85 czytań
„Śladami chełmżyńskiej historii”autor: Anna Borowicz

W minionym tygodniu na terenie miasta Chełmży została przeprowadzona gra miejska „Śladami chełmżyńskiej historii”. Organizatorem konkursu był Urząd Miasta Chełmży oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Celem gry było rozwijanie wiedzy o historii, architekturze oraz kulturze miasta, kształcenie umiejętności logicznego myślenia, integracja i współpraca między placówkami oświatowymi działającymi na terenie Chełmży.
Napisane przez admin on 18-06-2019 07:48 | 20 czytań
INFORMACJA !

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r. o godzinie 9:00 w Sali koncertowej Szkoły Muzycznej.
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Napisane przez admin on 14-06-2019 14:21 | 21 czytań
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Szef dla Młodych Talentów
Napisane przez admin on 14-06-2019 10:54 | 81 czytań
Szef dla Młodych Talentówautorzy: Alicja Górna, Ewa Politowska

12 czerwca uczniowie klasy I i II kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych oraz kucharz udali się do Warszawy na kolejne spotkanie edukacyjne w ramach trzeciej edycji programu Szef dla Młodych Talentów, które zostało poświęcone czekoladzie. Tematem przewodnim były produkty z miazgi kakaowej. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie kulinarnym i prezentacji produktów.
74. rocznica wyzwolenia KL Stutthof w Sztutowie
Napisane przez admin on 12-06-2019 10:08 | 37 czytań
74. rocznica wyzwolenia KL Stutthof w Sztutowieautor: Róża Kowalska

9 maja 2019 roku, jak co roku, wzięliśmy udział w uroczystościach rocznicowych z okazji 74. rocznicy oswobodzenia niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Sutthof. Uroczystość uświetniła kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej wraz z orkiestrą. Do niezwykłych przeżyć, które spowodowały w nas łzy wzruszenia należały wspomnienia byłych więźniów, którzy jednocześnie apelowali o zachowanie pokoju na świecie, by czasy wojny nigdy nie miały już miejsca.
Świadek historii, pan Marek Dunin-Wąsowicz w swojej szczerej i osobistej opowieści o życiu w "fabryce śmierci", wygłosił też do wszystkich obecnych i do następnych pokoleń przesłanie o wzajemny szacunek i tolerancję.

Zobacz zdjęcia z 74. rocznicy wyzwolenia KL Stutthof w Sztutowie...>>>

XIX Regionalny Dzień Sportu
Relacja z zajęć koła historycznego klas młodszych
Napisane przez admin on 10-06-2019 11:00 | 108 czytań
Relacja z zajęć koła historycznego klas młodszychautor: Ryszard Imiela

W kwietniu uczniowie koła historycznego kontynuowali udział w zajęciach prowadzonych przez Instytut Archeologii UMK. Odbyliśmy zgodnie z planem dwa spotkania dotyczące numizmatyki imperium rzymskiego i zajęcia praktyczne z konserwacji. W maju, zajęcia z uwagi na okres matur i czerwcową sesję egzaminacyjną na uczelni, odbywały się co wtorek. Poświęcone były praktycznym pracom konserwatorskim.
W dniu 6 czerwca w ramach podsumowania całorocznych spotkań, odbyliśmy wycieczkę do Gniezna i na Ostrów Lednicki. Korzystając z okazji bliskości w/w miejsc zwiedziliśmy także Wielkopolski Park Krajobrazowy – skansen wsi polskiej w Dziekanowicach.
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
Napisane przez admin on 10-06-2019 09:17 | 87 czytań
Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniuautor: Róża Kowalska

09.04.2019r. braliśmy udział w niezmiernie ciekawym i poznawczym projekcie: "Sztuka patrzenia czyli o oczach i emocjach artysty". Prowadzący warsztaty dr Łukasz Kędziora przybliżył zebranym temat uczuć i emocji w sztuce na podstawie wybranych prac artystów, m.in. Władysława Strzemińskiego, Zbigniewa Libery. Zajęcia dotyczyły też analizy obrazów za pomocą rejestratorów sygnałów EEG.
Znajdź stypendium dopasowane do Ciebie
Napisane przez admin on 23-05-2019 10:22 | 47 czytań