Platformy...
Napisane przez admin on 31-03-2020 13:18 | 12 czytań
Platformy...Polecane przez MEN platformy, strony i serwisy internetowe:

1. epodreczniki.pl
2. Portal wiedzy dla nauczycieli
3. Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i komisji okręgowych
4. Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
5. Portal lektury.gov.pl
6. Strona Centrum Nauki Kopernik
7. Portale edukacyjne IPN: Portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej i Serwis IPN Przystanek historia
8. Strona Krajowego Biura Programu eTwinning
9. Serwis Ninateka
10. Serwis Muzykoteka Szkolna
11. Biblioteka Cyfrowa Polona
12. Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji
13. Serwis Telewizji Polskiej
14. Serwis Polskie Radio Dzieciom
Szanowni czytelnicy,
Napisane przez admin on 31-03-2020 13:13 | 9 czytań
Szanowni czytelnicy,dzisiaj przedstawiamy Wam kolejne 2 części wiadomości związanych z zasadami efektywnej nauki, która powinna stać się kluczem do sukcesu:

3. Supertechniki, czyli chwyty, na których wyrośli liderzy,

a) ścieżka skojarzeń – kojarzenie, łączenie ze sobą ważniejszych informacji, daty wydarzeń kojarz z innymi wydarzeniami, nazwiska z czynami, fakty z faktami

b) drzewo, czyli doświadczenie całości – metoda ta jest cenna wtedy, gdy do wyuczenia masz przed sobą ogromną ilość materiału,

- pniem jest problem który opracowujesz, na przykład historia Polski
- główne gałęzie to okresy historyczne
- od gałęzi głównych odrastają mniejsze i tak dalej.
Konsultacje z rodzicami uczniów klas maturalnych
Napisane przez admin on 30-03-2020 11:26 | 44 czytań
Konsultacje z rodzicami uczniów klas maturalnychDrodzy Uczniowie,
Szanowni Rodzice i Słuchacze,

przypominam, że 30.03.2020 r. upływa termin wystawienia propozycji ocen na II półrocze dla uczniów klas III liceum, IV technikum i słuchaczy VI semestru liceum dla dorosłych. Informacja o przewidywanych ocenach niedostatecznych jest przekazywana wyłącznie za pośrednictwem e-dziennika.
Egzaminy
Napisane przez admin on 27-03-2020 14:45 | 2 czytań
Egzaminy
U W A G A !

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży przypomina, że termin składania deklaracji na sesję czerwiec – lipiec 2020 r. w przypadku ponownego przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przez zdających, którzy nie zdali tego egzaminu w sesji 2020 Zima został ustalony na dzień 31 marca 2020 r.

Druk deklaracji został umieszczony w zakładce „EGZAMIN ZAWODOWY”.

Deklarację można złożyć tylko w formie elektronicznej, przesyłając skan albo wyraźnie zdjęcie podpisanego dokumentu na adres e-mail odpowiednio do sekretariatu szkoły: sekretariat.dyrektor@zsp-chelmza.pl. Będzie ona warunkiem ponownego przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.
Szanowni Państwo Pracodawcy
Napisane przez admin on 26-03-2020 19:05 | 38 czytań
Szanowni Państwo Pracodawcyautor: Krystyna Soliwodzka

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

„§ 4. 1. W przypadku praktyk zawodowych uczniów technikum i szkoły policealnej, zaplanowanych do zrealizowania w okresie, w którym wprowadzono czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty, praktyki realizuje się do końca roku szkolnego 2019/2020. W przypadku realizacji praktyk w okresie ferii letnich czas trwania zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów odbywających te praktyki nie ulega skróceniu w rozumieniu przepisów w sprawie praktycznej nauki zawodu.
Szanowni Państwo,
Napisane przez admin on 26-03-2020 10:44 | 5 czytań
Szanowni Państwo,Zgodnie z planem pracy LOD i SP otrzymacie materiały dydaktyczne na e-dzienniku (lub w inny ustalony z nauczycielem sposób). Odbiór materiałów, wykonanie zadań oraz przekazanie wskazanych informacji nauczycielom jest podstawą do zaliczenia obecności na zajęciach. Zaplanowane egzaminy pisemne zostaną przeprowadzone online.

Pozdrawiam i życzę zdrowia
Katarzyna Komakowska
Dyrektor ZSP w Chełmży
Napisane przez admin on 25-03-2020 14:03 | 4 czytań
Plan lekcjiautor: Katarzyna Komakowska

UWAGA !

plan lekcji na 26-27.03.2020 ....>>>

W związku z informacjami dotyczącymi niemożności zalogowania się do e-dziennika informuję, że nie jest to problem leżący po stronie szkoły. Nauczyciele zostaną o tym poinformowani i poproszeni o dostosowanie sposobu weryfikacji uczestnictwa w zajęciach do tej sytuacji.
Podstawowe zasady prawidłowej pracy przy komputerze
Napisane przez admin on 24-03-2020 20:52 | 82 czytań
Podstawowe zasady prawidłowej pracy przy komputerzeOdpowiednio zorganizowane miejsce pracy gwarantuje maksymalną wygodę oraz pełną wydajność.

1. Zapewnij sobie maksymalne pole widzenia poza ekranem monitora i dostrzegaj otoczenie,
2. Mrugaj co 3-5 sekund,
3. Wyeliminuj odblask,
4. Zadbaj o właściwe oświetlenie,
5. Zachowuj prawidłową pozycję ciała,
6. Stosuj właściwą technikę pisania,
7. Rób przerwy w pracy.
Szanowni Rodzice, Słuchacze, Uczniowie, Pracodawcy,
Napisane przez admin on 24-03-2020 14:04 | 337 czytań
Szanowni Rodzice, Słuchacze, Uczniowie, Pracodawcy,plan lekcji na 25.03.2020 ....>>>.Materiały na dany dzień zostaną młodzieży przesłane przez nauczycieli w godzinach 8.00-9.00. Nauczyciele określają sposób monitorowania frekwencji i postępów uczniów. Nie podaję godzin poszczególnych przedmiotów, by uczniowie mogli pracować w swoim tempie i dostosować czas wykonywania zadań do swoich potrzeb i możliwości, zachowując odpowiednią higienę pracy.