Sukcesy plastyczne naszych uczennic
Napisane przez admin on 14-11-2018 11:26 | 148 czytań
Sukcesy plastyczne naszych uczennicMarcelina Jędrych zdobyła III miejsce za pracę „Nocna odsłona średniowiecznej kontrkatedry pw. św. Trójcy w Chełmży”.
Magdalena Pleskot uzyskała wyróżnienie za pracę „Zamek w Golubiu-Dobrzyniu”.
Roksana Żabicka uzyskała wyróżnienie za pracę „Średniowieczny rycerz”.

Marcelina Jędrych tak opowiada o konkursie: „Już drugi raz wzięłam udziału w tym konkursie plastycznym. Uczęszczam do naszego liceum, a swoją pasję do plastyki rozwijam od najmłodszych lat. Rysowanie i malowanie wiążę się z wieloma godzinami pracy, by powstał efekt, który chce się uzyskać. Takie drobne sukcesy pozwalają mi bardziej się rozwijać. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Toruniu w ruinach zamku krzyżackiego, co dodawało klimatu całej uroczystości”.

Magdalena Pleskot tak mówi o zmaganiach: „Uczęszczam do trzeciej klasy liceum. Jednym z moich zainteresowań jest rysowanie, które sprawia mi wiele radości i satysfakcji. Staram się uczestniczyć w różnych konkursach plastycznych, co umożliwia mi doskonalenie swoich umiejętności. Już po raz trzeci brałam udział w tym konkursie, co pozwoliło mi bliżej zapoznać się z epoką średniowiecza. Atrakcją dla mnie było miejsce rozstrzygnięcia konkursu, które co roku odbywa się w ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu”.

Roksana Żabicka zaś tak relacjonuje wydarzenie: „Uczęszczam do drugiej klasy technikum i wzięcie udziału w tym konkursie było bardzo ciekawym i inspirującym doświadczeniem. Sam zamek krzyżacki, w którym odbyło się rozdanie nagród, jest czymś, co poruszyłoby niejednego artystę”.

Zobacz zdjęcia - Sukcesy plastyczne naszych uczennic...>>>