Razem dla Niepodległej
Napisane przez admin on 05-12-2018 11:24 | 102 czytań
Razem dla NiepodległejSwoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście, bo absolwenci naszej szkoły: gen. dyw. Tomasz Piotrowski – Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych, prof. dr hab. Waldemar Rozynkowski – dyrektor Instytutu Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu, władze miasta i gminy: pan Jerzy Czerwiński – Burmistrz Miasta Chełmży, pan Jacek Czarnecki – Wójt Gminy Chełmża oraz ks. kan. Krzysztof Badowski – Proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa przy Bazylice Konkatedralnej pw. Trójcy Świętej i pan Remigiusz Ławniczak z Delegatury IPN w Bydgoszczy. Nie zabrakło oczywiście harcerzy, których reprezentowała harcmistrz Bogumiła Obara – Komendantka Hufca ZHP im. A. Depczyńskiego w Chełmży. Ponadto obecni byli również dyrektorzy i kierownicy różnych jednostek z Chełmży.
Uroczystość miała charakter bardzo podniosły, bowiem wyjątkowa okazja sprzyjała chwili refleksji. Jednocześnie wszyscy podkreślali miłą, pełną życzliwości atmosferę, przypominającą spotkanie przyjaciół.
Niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje piękny, wzruszający program artystyczny
w wykonaniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły, przygotowany przez panią Beatę Szczechowską-Szarleję.
Na zakończenie wszyscy uczestniczyli w odsłonięciu odnowionej, dzięki zabiegom pana profesora Ryszarda Muzioła, gen. dyw. Tomasza Piotrowskiego i IPN-u, tablicy pamiątkowej. Wartę honorową podczas tego wydarzenia pełnili chełmżyńscy druhenki i druhowie.

Zobacz zdjęcia - Razem dla Niepodległej...>>>

Zachęcam do obejrzenia filmu z tego niecodziennego spotkania...>>>