Logistycy na wycieczce
Napisane przez admin on 07-03-2019 13:06 | 54 czytań
Logistycy na wycieczceMogliśmy zobaczyć wyjątkowo nowoczesny magazyn wyposażony w wysokiej klasy sprzęt techniczny. Pan Michał Ostrowicki, manager ds. logistyki, wytłumaczył uczniom jak działają wózki widłowe, jaki jest schemat układania palet z towarami na regałach, jak obsługuje się rampy załadowcze, co to jest etykieta logistyczna oraz jak wygląda proces kompletowania towarów. Wskazał również na ogromną rolę systemów informatycznych w zarządzaniu nowoczesnym magazynem. Podkreślił, że w młodym wieku wcale nie myślał o pracy w tym zawodzie. Obecnie, to co najbardziej ceni sobie w tej pracy to ogromna różnorodność wykonywanych działań, ciągły kontakt z ludźmi oraz nowe wyzwania którym musi sprostać. Zwrócił uwagę na to, że transport, logistyka, spedycja to bardzo prężnie rozwijające się branże, które stwarzają ogromne perspektywy zatrudnienia dla młodych ludzi. Firma prowadzi szkolenia dla osób chcących w niej pracować, a wynagrodzenie pracowników uzależnione jest głównie od zaangażowania w pracę i chęci zdobywania nowych umiejętności. Pracodawcy premiują również wszelkie inicjatywy racjonalizatorskie zgłaszane przez pracowników.
Pan Michał zachęcił wszystkich uczniów, również dziewczęta, do rozważenia nauki w zawodach logistycznych.