Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
Napisane przez admin on 10-06-2019 09:17 | 87 czytań
Centrum Sztuki Współczesnej w ToruniuPoznaliśmy metodę biofeedbacku, która pozwala kontrolować procesy zachodzące w organizmie, pomaga relaksować się i koncentrować. Dowiedzieliśmy się, że w różnych stanach świadomości zmieniają się fale mózgowe: gamma- przy stresie; beta - przebywamy w niej w ciągu dnia; alfa - w twórczych stanach inspiracji, przy pozytywnym myśleniu; teta - we śnie z marzeniami sennymi; delta - podczas snu. Każdy z nas dostał karty pracy i miał możliwość praktycznego przekonania się o możliwościach swojego mózgu, czy potrafi się relaksować oraz koncentrować uwagę na problemie przy pomocy specjalnego rejestratora.

Dziękujemy panu dr. Łukaszowi Kędziorze za ciekawe zajęcia, przybliżające prace naszego mózgu podczas wykonywania zadań oraz wpływu uczuć i emocji na sztukę.

Zobacz zdjęcia - Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu...>>>