Wycieczka zawodoznawcza
Napisane przez admin on 25-11-2019 15:42 | 32 czytań
Wycieczka zawodoznawczaNajlepsza drużyna otrzymała nagrody. Wysłuchaliśmy również wykładu poświęconego wykorzystaniu kodów kreskowych do identyfikacji towarów. Mogliśmy również zobaczyć jak w praktyce funkcjonują systemy RFID. Następnie udaliśmy się do firmy PROMAG S.A., która jest wiodącym producentem wyposażenia magazynów w Polsce. Przedsiębiorstwo wyposaża małe i duże, produkcyjne, handlowe oraz usługowe firmy dopasowując swoją ofertę do potrzeb klientów. Największe wrażenie zrobiła na wszystkich ekspozycja MAGAZYN PRZYSZŁOŚCI, na którą składają się: automatyczna linia transportu, paletyzacji, składowania i identyfikacji produktów, pokaz pracy automatycznego systemu gęstego składowania AutoMAG, autonomiczny wózek AGV, multimedialna prezentacja urządzeń intralogistycznych, stanowisko projektowania warsztatu i magazynu, kino “Nowoczesny Logistyk”, stanowisko pick-by-light, szerokie spektrum systemów regałowych i wózków widłowych oraz symulator wózka widłowego. Dzięki temu mogliśmy wyobrazić sobie jak będą wyglądały magazyny w przyszłości. Sześcioosobowa grupa wzięła również udział w quizie sprawdzającym wiedzę logistyczną. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe nagrody.
Wyjazd do Poznania przekonał wszystkich, że praca w zawodzie logistyk może być niezwykle ciekawym i pasjonującym zajęciem.