Wycieczka do Cukrowni Nordzucker Polska S.A.
Napisane przez admin on 26-11-2019 14:01 | 113 czytań
Wycieczka do Cukrowni Nordzucker Polska S.A.Celem spotkania było zapoznanie się z miejscową cukrownią i nawiązanie kontaktu między różnymi środowiskami. W spotkaniu uczestniczyli gospodarze - prezes Nordzucker Polska S.A., dyrektor zakładu w Chełmży oraz pracownicy cukrowni a także władze Powiatu Toruńskiego i Miasta Chełmży, kadra naukowo-techniczna i studenci Politechniki Łódzkiej i uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją.
Na początku naszego spotkania zostaliśmy zaproszeni na konferencję prezentującą pracę cukrowni oraz jej historię. Politechnika Łódzka zaprezentowała nam ofertę swoich wydziałów. Nasi uczniowie przedstawili kierunki kształcenia w naszej szkole oraz nowe pracownie. Nastąpiła przerwa na pyszny obiad, podczas której mogliśmy się lepiej poznać i wymienić różnymi informacjami. Duże zainteresowanie wzbudziła prezentacja naszych koleżanek i kolegów. Po przerwie nadszedł czas na założenie kasków, kamizelek i wyruszenie w ciekawą podróż. Zostaliśmy oprowadzenie po takich miejscach jak: kotłownia, warniki, laboratorium surowcowe, pakownia itp. Poznaliśmy cały proces przetwarzania buraka. Dowiedzieliśmy się wiele nowych i ciekawych rzeczy. Na koniec każdy z nas dostał upominek.
Zamierzony cel został zrealizowany, a uczniowie byli zadowoleni.

Zobacz zdjęcia - Wycieczka do Cukrowni...>>>