2021/2022

Emocjonalna tarcza antykryzysowa, czyli gdzie po pomoc?
Napisane przez admin on 10-04-2020 10:52 | 378 czytań
Emocjonalna tarcza antykryzysowa, czyli gdzie po pomoc?Poradnie zdrowia psychicznego znajdują się praktycznie w każdym większym mieście, również w Toruniu. Nie przestały działać, choć ograniczają lub eliminują możliwość bezpośrednich spotkań. Udzielają telefonicznie czy też za pomocą komunikatorów porad psychiatryczne czy psychoterapeutyczne.

Centrum Zdrowia Psychiatrycznego w Toruniu znajduje się w kilku miejscach:

- opiekę w oddziale całodobowym psychiatrycznym żeńskim i męskim (ul. Mickiewicza 24/26),
- opiekę w oddziale dziennym (ul. M.Skłodowskiej-Curie 27/29),
- opiekę ambulatoryjną w PZP (ul. Mickiewicza 24/26),
- opiekę środowiskową (wizyty domowe),
- dostęp do punktu zgłoszeniowo-koordynacyjnego.

Punkt zgłoszeniowo-koordynacyjny (PZK) czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 na terenie PZP przy ul. Mickiewicza 24/26 pod numerem telefonu 56 679 58 11.

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia nie czekaj i dzwoń na numer 112, ale nie blokuj tej linii, jeśli szukasz konsultacji z psychologiem lub psychiatrą.

W sytuacji, gdy doświadczasz kryzysu psychicznego lub zauważasz
go u bliskiej osoby, możesz przez całą dobę zadzwonić na bezpłatny telefon do Centrum Wsparcia prowadzonego przez Fundację ITAKA. Pod numerem 800 70 2222 przez wszystkie dni tygodnia dyżurują specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, psychiatrzy.

Przez całą dobę działa też telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: 116 111.

Wojska Obrony Terytorialnej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. Specjalistyczna pomoc udzielana jest przez psychologów wojskowych WOT.

Fundacja Vis Salutis uruchomiła z kolei psychologiczną pomoc telefoniczną: 888-960-980 (codziennie w godzinach 10:00-18:00 będzie dyżurował psycholog i psychoterapeuta).

MOPR w Toruniu podaje całodobowy telefon do Działu Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa Specjalistycznego: tel. (56) 477 00 91, 477 00 92.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Chełmży również podaje numer telefonu 56 6756727 oraz adres e-mail: sekretariat@poradnia-chelmza.pl pod który można dzwonić lub pisać.