List Dyrektora ZSP w Chełmży na zakończenie roku szkolnego 2019/2020
Napisane przez admin on 26-06-2020 12:10 | 81 czytań
List Dyrektora ZSP w Chełmży na zakończenie roku szkolnego 2019/2020W marcu zaskoczyły nas decyzje, w efekcie których szkoła przeniosła się do Internetu – wszyscy musieliśmy się nauczyć funkcjonować w nowej rzeczywistości. Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to przede wszystkim miejsce, w którym spotykają się bliscy sobie i życzliwi ludzie, w którym zawiązują się przyjaźnie i miłości. Tych relacji zostaliśmy pozbawieni. Szkoła na jakiś czas stała się tylko zwykłym budynkiem, bo zabrakło w niej uśmiechu, gwaru i Waszej pozytywnej energii.
To tylko niektóre z wyzwań, bo przecież każdy z nas miał swoje problemy, ambicje, cele,
z którymi trzeba było się zmierzyć. I stawiliśmy im czoła!
Dziękuję Nauczycielom, Rodzicom i Przyjaciołom za zdwojony wysiłek wkładany
w organizowanie pracy szkoły w sposób zapewniający realizację zadań na wysokim poziomie. Zaowocowało to bardzo wysokimi wynikami edukacyjnymi uzyskanymi przez młodzież oraz sukcesami o zasięgu ogólnopolskim – dobrymi praktykami w konkursie „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” i certyfikatem „Szkoły humanitarnej”.
Jestem pełna uznania dla Uczniów, którzy dziś odebraliby świadectwo – zdaję sobie sprawę,
że niektórzy z Was włożyli w naukę ogromny wysiłek, wykazywaliście się kreatywnością
i chętnie dzieliliście się z nami swoimi sukcesami. Żywię nadzieję, że spotkamy się we wrześniu i wspólnie będziemy świętować ten sukces.
Szczególnie ciepłe słowa kieruję do absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 w Chełmży, uczniów klasy III KS. To ostatni dzień nauki w tej szkole. Jestem przekonana, że jesteście dobrze przygotowani na przyszłość: do podjęcia zadań zawodowych, różnych ról rodzinnych
i społecznych oraz świadomego kreowania własnej, szczęśliwej przyszłości. Ukończenie szkoły to ogromny sukces, a zarazem początek nowej drogi. Dziękuję, że przez te trzy lata byliście z nami i życzę Wam powodzenia, spełnienia osobistego i zawodowego oraz kolejnych osiągnięć.
Wszystkim gratuluję sukcesów oraz życzę udanego i bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku.

Katarzyna Komakowska
Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży