MATURA 2021 – ZMIANY!
Napisane przez admin on 31-12-2020 10:02 | 124 czytań
MATURA 2021 – ZMIANY!4. Osoby, które w 2021 r. muszą przystąpić do części ustnej egzaminu, składają stosowną informację do dyrektora szkoły do 8 lutego 2021r.

5. Zdający przekazują informację potwierdzającą zamiar przystąpienia do części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu lub przedmiotów (załącznik 30) do dyrektora szkoły, której są uczniami lub którą ukończyli (do 8 lutego 2021 r.), albo do dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej, do którego złożyli deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego (do 15 stycznia 2021 r.). Informację tę należy złożyć wraz z deklaracją przystąpienia do egzaminu.

6. W informacji absolwent uzasadnia konieczność przystąpienia do części ustnej egzaminu oraz dołącza do niej dokumenty poświadczające konieczność przedstawienia wyniku z części ustnej egzaminu maturalnego w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną. Dokumentem poświadczającym taką konieczność może być np. wydruk ze strony internetowej uczelni, skan z przewodnika po rekrutacji z danej uczelni, pismo z danej uczelni, które zdający otrzymał jako potwierdzenie gotowości przyjęcia go na I rok studiów, pod warunkiem uzyskania wyniku również z egzaminu w części ustnej.

7. Każdy kto nie chce zdawać przedmiotów na poziomie rozszerzonym musi poprawić deklarację maturalną do 8.02.2021 r.

Link do informacji o egzaminie maturalnym...>>>