2021/2022

Spotkania z literaturą
Napisane przez admin on 08-11-2021 11:30 | 83 czytań
Spotkania z literaturąKsiążki Lucindy Riley zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i wydane w liczbie ponad 15 milionów egzemplarzy! Co sprawia, że jej powieści podbiły europejskie listy bestsellerów oraz serca czytelników? To niewątpliwie zasługa wielowątkowości i wielobarwności postaci, gdzie fikcja literacka niejednokrotnie łączy się z umiejętnie dobieranymi faktami historycznymi. Dzięki nim dowiadujemy się o obyczajach, modzie, problemach różnych czasów, a wyjątkowy sposób narracji sprawia, że sami niejednokrotnie wcielamy się w role bohaterów.

„Siedem sióstr” to nie tylko istny fenomen rynkowy, ale także literackie dzieło życia pisarki. Riley zmarła 11 czerwca 2021 roku. W trakcie toczenia walki z rakiem napisała aż pięć powieści, w tym m.in. udało jej się ukończyć ów poruszający cykl.

Jak twierdziła sama Lucinda, „to opowieść (…) o miłości, rodzinie, dobrych radościach, stracie, strachu i bólu. Ale przede wszystkim to opowieść o naszej niezwykłej umiejętności, która jest ważniejsza od czegokolwiek innego o której zawdzięczamy to, że z podniesioną głową potrafimy znosić nawet największe cierpienie. Tym czymś jest NADZIEJA.”

Mam nadzieję, że już za kilka tygodni będziemy mieli okazję porozmawiać o twórczości kolejnego niezwykłego pisarza! Serdecznie zapraszam. Do zobaczenia!