2021/2022

Napisane przez admin on 22-11-2021 16:33 | 118 czytań
Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”Następnie udaliśmy się do Kątów Rybackich gdzie mieści się Muzeum Zalewu Wiślanego. Położone jest tuż obok portu. Uczennice podziwiały zabytki związane z historią rybołówstwa i szkutnictwa na Zalewie Wiślanym. Wystawa, mieści się w dawnych warsztatach szkutniczych, prezentuje tradycyjne łodzie rybackie, w tym 10-metrowy barkas napędzany żaglem, narzędzia połowowe z końca XIX i początku XX w., a także zabytkowy warsztat szkutniczy.
Na odpoczynek po intensywnym dniu udaliśmy się do Stegny gdzie mieści się Ośrodek „Krakus”, w którym zapewniono nam komfortowe warunki pobytu. Udało się nam jeszcze tego dnia wybrać na spacer nad morze.
Następnego dnia pojechaliśmy do Gdańska. Mieliśmy w planie zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej i Westerplatte. Ekspozycja w muzeum zrobiła na uczennicach ogromne wrażenie. Na jednej z największych powierzchni wystawienniczych w Europie przedstawiano w interaktywny sposób, historię ludności cywilnej żyjącej w trakcie II wojny światowej, a także ukazano doświadczenia Polaków na tle innych narodów. Misją muzeum jest opowiadanie o ofiarach II wojny światowej, a także o jej zapomnianych bohaterach.
Ostatnim punktem na naszej drodze było Westerplatte. Dzięki wystawie młodzież poznała historię Wojskowej Składnicy Tranzytowej w pierwszych dniach II wojny światowej.
Humory nam dopisywały, autokar był rozśpiewany. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że wycieczka była świetna i koniecznie chcą jechać na kolejną.

Zobacz zdjęcia - Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”...>>>