2021/2022

WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ
Napisane przez admin on 22-11-2021 16:46 | 113 czytań
WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘNastępnie w drodze do Muzeum Powstania Warszawskiego dzięki uprzejmości Pana kierowcy naszego autobusu uczniowie mogli przejechać przez centrum naszego miasta stołecznego i zobaczyć słynne miejsca na mapie Warszawy to jest: Pałac Kultury i Nauki, Dworzec Centralny, Palmę Warszawską na rondzie de Gaulle'a, czy Plac Trzech Krzyży z kościołem św. Aleksandra.

Kolejnym punktem wycieczki było wspomniane już Muzeum Powstania Warszawskiego. Wywarło ono ogromne wrażenie na uczniach naszej szkoły. Nad wejściem do muzeum można przeczytać cytat Jana Stanisława Jankowskiego „ Chcieliśmy być wolni i wolność sobie zawdzięczać”. Te słowa w pełni oddają charakter muzeum, które stanowi hołd dla uczestników wydarzeń z sierpnia 1944 roku - tym, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę, pokazując następnym pokoleniom Polaków sens tamtych wydarzeń.

Wycieczkę bez wątpienia można zaliczyć do udanych. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, nasyceni historią miejsc, które udało im się zwiedzić. Duch podróży został w nich rozgrzany i liczą na kolejne wyjazdy. Wycieczka miała na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej tradycji, zabytków kultury oraz historii. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” jest częścią „Polskiego Ładu”. Wycieczka została współfinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki oraz organ prowadzący szkołę – Powiat Toruński.

Zobacz zdjęcia - WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ...>>>