Godło Polski
SZKOŁA
KADRA
PRZYJACIELE UCZNIA
Nasza szkoła wczoraj i dziś
KKZ

Polityka bezpieczeństwa ZSP w Chełmży
Oferta szkoły
2019/2020

Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

Żyj zdrowo i ciesz się
każdą chwilą

Zawodowcy

Projekt Bezpieczeństwo

FILM PROMOCYJNYSYLWETKI ABSOLWENTÓW SZKOŁY
PROGRAM
NASI PARTNERZYLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wycieczka do Cukrowni Nordzucker Polska S.A.
Napisane przez admin on 26-11-2019 14:01 | 158 czytań
Wycieczka do Cukrowni Nordzucker Polska S.A.autorzy: Kacper Lewandowski - III TI, Leszek Trzpil - III TI

Dnia 22.11.2019r. na zaproszenie Nordzucker Polska S.A. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wzięli udział w „Drzwiach otwartych cukrowni w Chełmży”.
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
Napisane przez admin on 26-11-2019 13:46 | 143 czytań
Kuratorium Oświaty w Bydgoszczyautor: Katarzyna Komakowska

Szanowni Państwo,
w dniach 25.11.-29.11.2019 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży zespół wizytatorów ds. ewaluacji Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura w Toruniu będzie się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły.
1 Sp eksploruje UMK w Toruniu
Napisane przez admin on 25-11-2019 15:43 | 141 czytań
1 Sp eksploruje UMK w Toruniuautorzy: Zofia Wojtalik, Marcelina Chlewicka - I SP

W ramach współpracy z Instytutem Historii i Archiwistyki UMK w Toruniu pierwszoklasiści mieli okazję wziąć udział w zajęciach z sfragistyki a także zwiedzić Bibliotekę Główną.
Sfragistyka (z gr. sphragís – „pieczęć”), również zwana sygillografią (od łacińskiego sigillum – pieczęć) to jedna z nauk pomocniczych historii, zajmująca się badaniem pieczęci jako źródeł historycznych, a także ich historią i powstawaniem . Dawne pieczęci są dla historyka przede wszystkim znakiem rozpoznawczym i mówiącym o właścicielu pieczęci. W czasach gdy niewiele osób posiadało umiejętność pisania i czytania pieczątka była podpisem wystawcy. Pieczęcie pełniły różne funkcje: sygnowały pisma, dokumenty, listy, uwierzytelniały pismo, a czasami sam odcisk pieczęci przekazywany osobie zainteresowanej oznaczał obowiązek stawienia się przed oblicze sądu.
Wycieczka zawodoznawcza
Napisane przez admin on 25-11-2019 15:42 | 67 czytań
Wycieczka zawodoznawczaautorzy: Agnieszka Piórkowska, Oliwia Duda - I TG

8 listopada 28 osobowa grupa uczniów z naszej szkoły udała się pod opieką pań Anny Borowicz i Agnieszki Piórkowskiej na wycieczkę zawodoznawczą do Poznania. Pierwszym punktem naszej wyprawy była Wyższa Szkoła Logistyczna. Wysłuchaliśmy tam prezencji oferty edukacyjnej szkoły przygotowanej przez pana Piotra Gajdzińskiego rzecznika prasowego uczelni. Pan Piotr podkreślał dlaczego warto studiować kierunki związane z logistyką i dlaczego warto wybrać poznańską uczelnię. Wzięliśmy również udział w grze edukacyjnej polegającej na skonstruowaniu paletowych jednostek ładunkowych.
Warsztaty historyczno-kulinarne
Napisane przez admin on 18-11-2019 12:44 | 28 czytań
Warsztaty historyczno-kulinarneautor: Honorata Roczeń

16 listopada uczniowie klasy II TŻL mieli okazję uczestniczyć w warsztatach historyczno-kulinarnych, które stanowiły kontynuację konferencji ,,Zapomniane potrawy wigilijne. Historia i gastronomia”. Organizatorami wydarzenia były Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK, Wydział Nauk Historycznych UMK oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK. Uczniowie ,,pod okiem’’ profesjonalistów ze świata gastronomii sporządzali potrawy według przepisów kulinarnych z dawnych książek kucharskich.


Zobacz zdjęcia - Warsztaty historyczno-kulinarne...>>>
Zajęcia z archeologii
Napisane przez admin on 15-11-2019 14:45 | 87 czytań
Zajęcia z archeologiiautor: Ryszard Imiela

W tym roku szkolnym kontynuujemy zajęcia z archeologii. Władze Instytutu Archeologii UMK podpisały z Dyrekcją naszej szkoły porozumienie i przygotowały tematykę spotkań, w których biorą udział nasi uczniowie. We wtorki uczniowie klas pierwszych liceum udają się do Torunia. W październiku odbyły się dwa spotkania. Były one poświęcone zagadnieniom archeologicznym rejonu kujawsko-pomorskiego epoki żelaza i średniowiecza z uwzględnieniem nowoczesnych metod badawczych archeologii architektury budownictwa obronnego obiektów w chełmińskim Starogrodzie, Unisławiu i Toruniu.
Sekretariat dla słuchaczy
Napisane przez admin on 08-11-2019 13:48 | 19 czytań
Sekretariat dla słuchaczy
INFORMACJA !

W dniu 09.11.2019 r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 11:00 do 13:00.
Dla bezdomnych zwierząt
Napisane przez admin on 04-11-2019 16:23 | 107 czytań
Dla bezdomnych zwierzątautor: Monika Danielska

Dziś (30.10.2019r.) dziewczyny z klasy 1FSP wraz z wychowawczynią – Moniką Danielską, wybrały się na szczególny spacer po mieście. Uczennice zabrały ze sobą wykonane przez siebie budki dla bezdomnych kotów, które umieściły w różnych ukrytych jego punktach. Budki zostały wykonane z połączenia pojemników styropianowych, tektury i folii, zgodnie ze wskazaniami fundacji, zajmującymi się podobną działalnością.
Promujemy zdrowe odżywianie...
Napisane przez admin on 04-11-2019 16:09 | 172 czytań
Promujemy zdrowe odżywianie...autor: Ewa Politowska

25 października 2019 roku po raz drugi uczniowie naszej szkoły promujący zdrowe odżywianie wraz z nauczycielami przygotowali poczęstunek związany z jesienią. Tym razem z mieszkańcami Chełmży oraz okolic spotkaliśmy się na pikniku „DARY JESIENI” i „DZIEŃ CHLEBA” na Rynku Miejskim w Chełmży.
Plan lekcji
Napisane przez admin on 01-11-2019 08:36 | 37 czytań
Plan lekcji
UWAGA !

Od 04.11.2019 r.(poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji dostępny na stronie szkoły.
Wyniki głosowania...
Napisane przez admin on 27-10-2019 12:04 | 32 czytań
Wyniki głosowania...autor: Anna Borowicz

Fantastyczna wiadomość! Ogłoszono wyniki głosowania na budżet obywatelski powiatu toruńskiego i już za chwilę rozbudujemy istniejącą infrastrukturę rekreacyjną na boisku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Zrobimy to dzięki projektowi „Relaks w zielonej oazie 2”. W puli lokalnej tylko dwa projekty uzyskały poparcie ponad 1000 głosów. Jednym z nich był nasz projekt. Przypominamy, że w projekcie zaplanowaliśmy wymianę stojaka na rowery, postawienie koszy na śmieci oraz wymianę ławek parkowych.

Jeszcze raz. Wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt serdecznie dziękujemy.