Godło Polski
SZKOŁA
KADRA
PRZYJACIELE UCZNIA
KKZ

Polityka bezpieczeństwa ZSP w Chełmży
Oferta szkoły
2021/2022
Ja nie widzę Ciebie,
Ty zobacz mnie

Żyj zdrowo i ciesz się
każdą chwilą

Zawodowcy

Projekt Bezpieczeństwo

FILM PROMOCYJNYSYLWETKI ABSOLWENTÓW SZKOŁY
PROGRAM
NASI PARTNERZYLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wycieczka do Warszawy
Napisane przez admin on 14-12-2021 08:15 | 66 czytań
Wycieczka do Warszawyautor: Mateusz Jażdżewski

W środę 8 grudnia 2021 roku uczniowie klas branżowych II FK, III KSP, II W i I FK wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki jest pogłębianie wiedzy historycznej, integracja zespołu klasowego, zachęcenie do turystyki krajoznawczej, kształtowanie postaw patriotycznych. Pierwszego dnia naszym priorytetem było Muzeum Powstania Warszawskiego w którym uczniowie z zainteresowaniem podziwiali tamtejsze ekspozycje, następnie przeszliśmy na Stare Miasto do Zamku Królewskiego (obecnie w iluminacji świątecznej i piękną choinką obok Kolumny Zygmunta), przechodząc obok autentycznego fragmentu muru Getta Warszawskiego.
EU-geniusz w świecie 3D
Napisane przez admin on 12-12-2021 11:39 | 29 czytań
EU-geniusz w świecie 3Dautor: Agnieszka Nowacka

E-ugeniusz w świecie 3D to kolejna odsłona projektu edukacyjnego realizowanego w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Toruniu.
Po zapoznaniu się z obsługą nowoczesnego sprzętu, jakim jest drukarka Zmorph, uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży wydrukowali świąteczne foremki do ciastek. Każda z nich zaopatrzona jest w logo projektu lub logo Powiatu Toruńskiego. Teraz możemy doskonalić nasze umiejętności cukiernicze – czas na wypieki!

Zobacz zdjęcia - EU-geniusz w świecie 3D...>>>

1. Drukowanie bombki...>>> 2. Drukowanie choinki...>>>
Mikołajki
Napisane przez admin on 07-12-2021 15:35 | 38 czytań
Mikołajkiautor: Mateusz Jażdżewski

Dnia 06.12.21 we współpracy z Urzędem Miasta Chełmża oraz Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Juliana Prejsa w Chełmży świętowaliśmy wspólnie z mieszkańcami Mikołajki na miejskim rynku. O godzinie 17.00 częstowaliśmy gorącym barszczem oraz pysznymi pierniczkami przygotowanymi przez uczniów naszej szkoły. Mimo ujemnej temperatury atmosfera była na prawdę gorąca i uśmiechy na twarzach mieszkańców oraz dzieci zajadającymi nasze wyroby były najlepszą satysfakcją. Bardzo się cieszymy że mogliśmy brać udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.


Zobacz zdjęcia - Mikołajki...>>>
Wycieczka do Warszawy
Napisane przez admin on 07-12-2021 15:28 | 27 czytań
Wycieczka do Warszawyautor: Mateusz Jażdżewski

Od 8 grudnia 2021 do 10 grudnia 2021 uczniowie klas szkoły branżowej: II FK, III KSP, II W oraz IFK wyjadą na wycieczkę szkolną do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki jest pogłębianie wiedzy historycznej, integracja zespołu klasowego, zachęcenie do turystyki krajoznawczej, kształtowanie postaw patriotycznych. Program wycieczki obejmuje zwiedzanie następujących miejsc: Zamek Królewski, Ogród Botaniczny, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich, Autentyczny fragment muru Getta Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Zabytkowy cmentarz na Powązkach. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” jest częścią „Polskiego Ładu”. Wycieczka jest współfinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki oraz organ prowadzący szkołę – Powiat Toruński.
Biblioteka szkolna poleca....
Napisane przez admin on 07-12-2021 14:58 | 27 czytań
Biblioteka szkolna poleca....autor: Elżbieta Piątkowska

SZKOLENIE...
Napisane przez admin on 07-12-2021 14:43 | 34 czytań
SZKOLENIE...autor: Maria Bulińska


SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY...>>>
1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS
Napisane przez admin on 30-11-2021 15:50 | 31 czytań
1 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ AIDSautor: Lucyna Słowińska

Z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień 1 grudnia jest uroczyście obchodzony (od 1988 roku) jako Światowy Dzień AIDS.
W związku z tym uznaliśmy, że warto przypomnieć naszym uczniom najważniejsze informacje związane z tą chorobą, zwłaszcza, że zakażają się nią najczęściej osoby młode.

WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ
Napisane przez admin on 22-11-2021 16:46 | 113 czytań
WYCIECZKA DO WARSZAWY Z PROGRAMU POZNAJ POLSKĘautor: Laura Wollert

W środę 17 listopada 2021 roku uczniowie klas technikum III TG oraz III TFŻ wybrali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem podróży naszych uczniów było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Pałacu Królewskiego w Wilanowie.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Jest to barokowy pałac wzniesiony w latach 1681-1696 dla króla Polski Jana III Sobieskiego oraz jego żony królowej Marii Kazimiery. Pałac wraz z otaczającym parkiem oraz zabudowaniami zachował niezmienioną formę architektoniczną. Podczas wycieczki pogoda dopisała, dlatego uczniom udało się w pełni zobaczyć walory artystyczne oraz historyczne tego barokowego zabytku. W 1994 wilanowski zespół pałacowy wraz z Morysinem został uznany za pomnik historii. Jest on miejscem wydarzeń kulturalnych, koncertów i spotkań. Obok pałacu znajduje się ogród.
Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”
Napisane przez admin on 22-11-2021 16:33 | 118 czytań
Wycieczka do Sztutowa, Kątów Rybackich, Gdańska, Westerplatte w ramach projektu „Poznaj Polskę”autor: Zofia Wojtalik

Uczennice z klasy 3 i 2 SP liceum ogólnokształcącego wzięły udział w projekcie „Poznaj Polskę”. Fundusze na dwudniową wycieczkę uzyskaliśmy z MEiN oraz Starostwa Powiatowego w Toruniu.
15 listopada udaliśmy się do Sztutowa, gdzie zwiedzaliśmy z przewodnikiem Muzeum Stutthof. Zostało ono powołane dzięki staraniom byłych więźniów obozu KL Stutthof w latach 60-tych XX wieku. Wśród najważniejszych jego zabytków jest częściowo zachowany Stary Obóz, komora gazowa, komendantura wraz z garażami, przestrzeń ogrodów warzywnych i szklarni. Historia obozu i losy więźniów wzbudziły wśród młodzieży emocje.
COVID-19
Kowno
Napisane przez admin on 14-11-2021 12:30 | 129 czytań
Kownoautor: Danuta Łęga-Sadowska

Już po raz trzeci uczennice i uczniowie naszej szkoły za pośrednictwem Litewsko-Polskiej Fundacji Wymiany Młodzieży odwiedzili szkołę w Kownie. W dniach od 18 do 22 października dziesięć osób z klasy 3TŻ wraz ze swoimi rówieśnikami z Litwy, uczestniczyli w projekcie „BE OPEN”. Zajęcia odbywały się od godziny 9.00 i kończyły o 20.00. Dni były pełne wrażeń i wyzwań. Po pierwsze, wszystko odbywało się w języku angielskim, co wymagało dużej koncentracji. Po drugie poruszaliśmy się środkami transportu publicznego, co uczy samodzielności i umiejętności zachowania się w sytuacjach nietypowych.