Napisane przez admin on 29-06-2018 14:34 | 95 czytań
XVIII Regionalny Dzień Sportuautor: Ewa Politowska

Cała społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży dziękuje, Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu - Zakład Mleczarski w Toruniu, P.P.H.U. Witpol, Zakładowi Masarskiemu Helena i Stefan Romanowscy, za przekazanie swoich wyrobów, które uświetniły XVIII Regionalny Dzień Sportu w naszej szkole.
Wręczenie świadectw maturalnych
Napisane przez admin on 29-06-2018 12:39 | 90 czytań
Wręczenie świadectw maturalnych

Zapraszamy tegorocznych absolwentów 3 lipca 2018 r., o godzinie 11.00 na uroczystość wręczenia świadectw maturalnych do auli szkoły.
Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018
Napisane przez admin on 29-06-2018 09:07 | 101 czytań
Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018autor: Katarzyna Komakowska

W zeszły piątek zakończyliśmy kolejny rok pracy – dokonaliśmy podsumowań, wręczyliśmy nagrody za osiągnięcia szkolne i sportowe, a także pożegnaliśmy uczniów III klas Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 1 w Chełmży, którzy wkraczają w dorosłe życie.

Życzymy Wam powodzenia!

Zobacz zdjęcia - Zakończenie roku szkolnego 2017/2018...>>>
Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia” zainaugurowany!
Napisane przez admin on 20-06-2018 09:39 | 95 czytań
Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia” zainaugurowany!
Dzień Lenia
Napisane przez admin on 18-06-2018 10:00 | 80 czytań
Dzień Lenia
UWAGA !

W dniu 19.06.2018 r. odbędzie się Dzień Lenia dla uczniów wszystkich klas w godz. 08:00 - 12:00 w sali konferencyjnej (pracownia gastronomiczna).
Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”
Napisane przez admin on 13-06-2018 08:00 | 278 czytań
Projekt „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży uroczyście inaugurowano Projekt finansowany z funduszy UE na lata 2018-2020 „Spełnimy Twoje zawodowe marzenia”. Jego celem jest umożliwienie zdobycia nowych wiedzy i umiejętności zawodowych przez osoby dorosłe z Powiatu Toruńskiego. Dla każdego uczestnika zaplanowano nieodpłatne wsparcie w formie doradztwa edukacyjno-zawodowego i na tej podstawie odpowiednio dobranego, w zależności od zainteresowań i predyspozycji uczestnika, kursu. W taki sposób uczestnik może zostać skierowany np. na kurs kosmetyczny, stylizacji paznokci, spawania, wózków widłowych i wiele innych. Projekt jest skierowany do osób, które mają 18-65 lat, mieszkają, uczą się lub pracują na terenie Powiatu Toruńskiego, mają co najwyżej średnie wykształcenie (w tym studenci) lub dowolne wykształcenie i ukończone 50 lat oraz nie prowadzą działalności gospodarczej.
Napisane przez admin on 07-06-2018 16:01 | 92 czytań
UWAGA !

W dniu 08.06.2018 r. w godzinach od 09:00 do 13:00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży obędzie się Dzień Sportu.
Koło historyczne
Napisane przez admin on 07-06-2018 07:58 | 146 czytań
Koło historyczneautor: Ryszard Imiela

W środę, 30 maja, grupa uczniów z koła historycznego w ramach zajęć z cyklu poświęconego archiwom, zwiedzała Archiwum Filmoteki Narodowej w Warszawie. Celem naszego wyjazdu było zapoznanie się z zasadami funkcjonowania i gromadzenia zbiorów audiowizualnych. Uczniowie po zapoznaniu się z tradycyjnymi archiwami dokumentów pisanych, mogli się przekonać, że istnieją także archiwa szczególne. Do nich należy Archiwum FINA. Po kilkutygodniowych staraniach o możliwość odwiedzin, otrzymaliśmy zaproszenie. Zwiedziliśmy pracownie konserwacji taśmy filmowej, w których zapoznaliśmy się z warunkami prac konserwatorskich, gdzie bezpośrednio uczestniczyliśmy w żmudnym procesie przywracania zniszczonych filmów do projekcji.
Deklaracja na 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkole
Napisane przez admin on 04-06-2018 16:35 | 146 czytań
Deklaracja na 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej szkoleautor: Katarzyna Komakowska

14 maja 2018 r. na placu przed Urzędem Marszałkowskim w Toruniu miała miejsce inauguracja regionalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości połączona
z uroczystą sesją sejmiku województwa oraz Forum Samorządowym. Podczas uroczystości rozpoczęto również akcję zbierania podpisów pod deklaracją na stulecie niepodległości.
Erasmus+ znowu w akcji
Napisane przez admin on 28-05-2018 16:40 | 250 czytań
Erasmus+ znowu w akcjiautor: Irena Szydłowska

Głównym celem projektu "Skills for life" realizowanego w ramach programu Erasmus+ jest rozwijanie potencjału uczniów poprzez realizację działań polegających na ponadnarodowej mobilności. W projekcie biorą udział szkoły z Rumunii, Francji, Niemiec oraz Polski.