Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości
Napisane przez admin on 09-03-2020 13:09 | 25 czytań
Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości6.03.2020 Panie Ewa Politowska oraz Anna Borowicz brały udział w uroczystej gali laureatów IV edycji konkursu Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości, którego organizatorem jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganizatorem Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych. Uroczystość ta odbyła się w Wyższej Szkole Menadżerskiej w Warszawie. Nasze pomysły i działania zostały uznane za najciekawsze rozwiązanie podnoszące jakość edukacji zawodowej w Polsce. Nasza Szkoła otrzymała status „Dobrej Praktyki”:
- w kategorii współpracy z otoczeniem szkoły „Szkolne dni dobrego chleba” i „Dary jesieni
- w kategorii doradztwa i poradnictwa edukacyjno- zawodowego „Doradczy paczłork - wielozadaniowość w pracy doradcy zawodowego”.

Serdecznie gratulujemy całej społeczności szkolnej.
Hotel FILMAR
Napisane przez admin on 04-03-2020 11:16 | 61 czytań
Hotel FILMARautorzy: Ewa Politowska, Honorata Roczeń

W dniu 27 lutego 2020r. uczniowie klas I KSP oraz I TŻ odbyli wycieczkę zawodoznawczą do Hotelu Filmar, który jest jednym z najwyżej ocenianych obiektów hotelarskich w Toruniu.
Podczas wizyty uczniowie zapoznali się ze strukturą organizacyjną hotelu, a w szczególności specyfiką pracy służby pięter, recepcji oraz działu gastronomicznego.
JERSZ
Napisane przez admin on 29-02-2020 12:06 | 63 czytań
JERSZautor: Agnieszka Piórkowska

Prawie 10 000 uczniów z 367 szkół podstawowych i licealnych zmierzyło się 12 grudnia 2019 roku z zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego English High Flier zorganizowanego przez firmę JERSZ Łowcy Talentów. Z województwa kujawsko-pomorskiego było w tej ogromnej grupie 194 uczniów z czego 11 reprezentowało naszą szkołę. W drugim tygodniu ferii dotarły do szkoły oficjalne wyniki i okazało się, że jesteśmy w czołówce.
Wirus SARS-CoV-2
Harmonogram rekolekcji wielkopostnych w 2020 r.
Napisane przez admin on 26-02-2020 11:31 | 344 czytań
Harmonogram rekolekcji wielkopostnych w 2020 r.autor: ks. Paweł Murawski

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W CHEŁMŻY
2 – 4 marca 2020r.
Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG
Napisane przez admin on 24-02-2020 15:37 | 22 czytań
Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄGautor: Laura Wollert

5 grudnia w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Historyczny KRĄG, jednak jego wyniki poznaliśmy dopiero w lutym. Ideą konkursu jest szerzenie wśród młodzieży wiedzy dotyczącej miejsca Polski w Europie zarówno w aspekcie historycznym, jak i współczesnym. Dodatkowo konkurs ma na celu propagowanie polskich tradycji, obrzędów, zabytków, jako wartości ponadnarodowych. Jest on bardzo dobrym narzędziem do aktywizacji młodych miłośników historii. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 28 uczniów z klas: I SP, I TG, I TŻ, I TFŻ, II TI oraz III SP. W tej edycji test konkursowy dotyczył historii Polski od czasów II wojny światowej po wydarzenia współczesne. Zawierał 30 pytań zamkniętych oraz jedno pytanie otwarte. W naszej szkole najlepiej z tym wyzwaniem poradził sobie Paweł Kiciński z klasy II TI. Na wszystkich uczestników konkursu czekają pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie Gratulujemy!

Napisane przez admin on 12-02-2020 14:07 | 15 czytań
INFORMACJA !

W dniu 15.02.2020r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 9:00 do 11:00.
Napisane przez admin on 08-02-2020 15:03 | 21 czytań
UWAGA !

Od 11.02.2020 r. (wtorek) obowiązuje aktualizacja planu lekcji dostępnego na stronie szkoły.

Zobacz aktualizację planu lekcji ...>>>
Plan zajęć dla LOD i SP
Napisane przez admin on 23-01-2020 22:01 | 27 czytań
Plan zajęć dla LOD i SP
UWAGA!

Nowy plan zajęć dla Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych i Szkoły Policealnej w roku szkolnym 2019/2020.

Zobacz plan zajęć dla LOD i SP ...>>>

Napisane przez admin on 20-01-2020 12:27 | 15 czytań
INFORMACJA !

W dniu 25.01.2020r. (sobota) czynny będzie sekretariat dla słuchaczy szkół dla dorosłych w godz. od 9:00 do 11:00.
Olimpiada...
Napisane przez admin on 13-01-2020 14:25 | 98 czytań
Olimpiada...autor: Alicja Górna

3 stycznia odbył się etap okręgowy XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Swarożynie. Z trudnym testem zmierzyły się uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, które zakwalifikowały się do tego etapu: Natalia Siemińska z kl. II TŻ i Klaudia Kowalczyk z kl. I TŻ. Tematyką wiodącą było „Żywienie a profilaktyka nadwagi i otyłości”.

Gratulujemy udziału i czekamy na wyniki. Trzymamy kciuki.