Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
Stypendiaautor: Anna Borowicz

ZMIANY W REGULAMINACH PRZYZNAWANIA STYPENDIUM
.

Stypendium z Powiatowego Funduszu Stypendialnego.

O stypendium może ubiegać się uczeń, który:
1) pobiera naukę w szkole ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej i jest mieszkańcem powiatu toruńskiego ziemskiego;
2) pobiera naukę w szkole ponadpodstawowej lub ponadgimnazjalnej dla której organem prowadzącym jest powiat toruński ziemski bez względu na miejsce zamieszkania.
Napisane przez admin on 18-05-2020 17:21 | 103 czytań
Napisane przez admin on 18-05-2020 14:04 | 454 czytań
Kalendarz roku szkolnegoDyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży informuje, że zgodnie
z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 maja. 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19:

• do 7 czerwca 2020 r. przedłużono ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty;
• od 18 maja 2020 r. istnieje możliwość realizacji zajęć praktycznych w III klasach Branżowej Szkoły I stopnia i IV semestrze Szkoły Policealnej;
• od 18 maja 2020 r. dopuszcza się możliwość prowadzenia zajęć rewalidacyjnych na terenie szkoły;
• od 1 czerwca 2020 r. zapewnia się konsultacje z nauczycielami prowadzącymi zajęcia edukacyjne oraz możliwość korzystania z biblioteki szkolnej.

Udział w wyżej wymienionych zajęciach będzie dobrowolny, za zgodą rodzica niepełnoletniego ucznia bądź pełnoletniego ucznia albo słuchacza.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane wkrótce.

Katarzyna Komakowska
Dyrektor ZSP w Chełmży

Techniki pamięci, cz.3
Napisane przez admin on 15-05-2020 09:04 | 121 czytań
Napisane przez admin on 15-05-2020 08:59 | 119 czytań
Konkurs „Mój przyjaciel Jan Paweł II”
Napisane przez admin on 13-05-2020 18:47 | 169 czytań
Konkurs „Mój przyjaciel Jan Paweł II”W poniedziałek (18 maja) obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Z tej okazji marszałek województwa kujawsko-pomorskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Mój przyjaciel Jan Paweł II”.

Konkurs powstał z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami o papieżu Polaku lub uczcić ten wielki jubileusz poprzez sztukę.
Napisane przez admin on 13-05-2020 09:42 | 110 czytań
ZASADY EDUKACJI GLOBALNEJ
Napisane przez admin on 11-05-2020 08:58 | 163 czytań
ZASADY EDUKACJI GLOBALNEJautor: Anna Borowicz

Edukacja globalna kładzie nacisk na współzależności pomiędzy globalną Północą i globalnym Południem, nie ogranicza się do prezentacji problemów globalnych.

Jesteśmy powiązani z całym światem. Używamy produktów wytworzonych w Indiach, Chinach i Meksyku, pijemy kawę z Etiopii i herbatę z Cejlonu. Polska polityka zagraniczna, handlowa czy rolna ma wpływ na sytuację krajów globalnego Południa. Każdy z nas podpisując listy i petycje może przyczynić się do poprawy sytuacji osób, w obronie których zostały napisane. Mówiąc o wyzwaniach stojących przed współczesnym światem i jego problemach pokazujemy, w jaki sposób wpływamy na nie globalne powiązania między krajami i nasze codzienne wybory.