Szanowni Absolwenci,
Napisane przez admin on 24-04-2020 13:14 | 266 czytań
Szanowni Absolwenci,gdy rozpoczynaliśmy ten rok szkolny, nikt z nas nie przewidywał, że tak będzie wyglądało jego zakończenie. Bo przecież powinniśmy się dziś spotkać w szkolnej auli. Wspominać minione lata. Cieszyć z wzajemnej obecności. Gratulować sukcesów. I ukradkiem ocierać łzy wzruszenia. Niestety, życie pisze zaskakujące scenariusze – czasami smutne i całkowicie niezgodne z naszymi planami.
Informacje dla uczniów i absolwentów
Napisane przez admin on 24-04-2020 13:11 | 153 czytań
Informacje dla uczniów i absolwentówDyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży informuje, że:

• do 24.05.2020 r. wydłużony został czas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod nauczania na odległość;
• w dni 4-6 maja– zajęcia będą się odbywały zgodnie z przyjętym harmonogramem;
• przewidywany termin egzaminów maturalnych to 8-10 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje zostaną przekazane wkrótce.
Napisane przez admin on 24-04-2020 13:01 | 124 czytań
Kącik bibliotecznyautor: Irena Szydłowska

Serwis edukacyjny dyktanda.pl....>>>
Chełmżanie i absolwenci LO
Napisane przez admin on 24-04-2020 09:08 | 254 czytań
Chełmżanie i absolwenci LO
W związku z przypadającą w roku szkolnym 2019/2020
110. rocznicą powstania naszej szkoły, pragnę przypomnieć wszystkim o sukcesach naukowych i zawodowych naszych absolwentów.

Chełmżanie oraz absolwenci LO z sukcesami w pracy zawodowej i polityce na szczeblu krajowym:

1. ks.bp prof. dr Zygfryd Kowalski
2. gen. dywizji Tomasz Piotrowski - Dowódca Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych,
3. Jan Kulpiński minister górnictwa i energetyki w latach 1974-76, a górnictwa w latach 1976 -77,
4. Andrzej Drzycimski rzecznik prasowy Prezydenta RP Lecha Wałęsy,
5. prof. dr hab. Anna Maria Zielińska Głębocka - członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2010 -2016,
Napisane przez admin on 23-04-2020 11:43 | 135 czytań
Informacja w sprawie wydawania świadectw
Napisane przez admin on 23-04-2020 08:44 | 137 czytań
Informacja w sprawie wydawania świadectwautor: Katarzyna Komakowska

Absolwenci klas III liceum, IV technikum i VI semestru liceum ogólnokształcącego dla dorosłych mogą się zgłaszać po odbiór świadectwa ukończenia szkoły w poniedziałek, 27.04.2020 r. według następującego harmonogramu:

1. absolwenci klasy III SP – godziny 9.00-10.00;
2. absolwenci klasy IV TI – godziny 10.00-11.00;
3. absolwenci klasy IV TŻ – godziny 11.00-12.00;
4. absolwenci VI semestru LODgodziny ustalone telefonicznie z sekretariatem.

Bardzo proszę o przestrzeganie ustalonych zasad obowiązujących w czasie epidemii, tj.:

• przychodzić po odbiór świadectwa tylko w przypadku, gdy jest ono niezbędne;
przychodzić pojedynczo;
• wchodząc do szkoły, zabezpieczyć się w maseczkę i rękawiczki;
po wejściu zdezynfekować ręce na portierni;
• posiadać własny długopis.

Świadectwa, które nie zostaną odebrane we wskazanym terminie szkoła przechowa do czasu, gdy ich przekazanie będzie możliwe i poinformuje o tym na stronie.
Kącik biblioteczny
Uwierz, że to da się zrobić
Napisane przez admin on 20-04-2020 11:29 | 178 czytań
Uwierz, że to da się zrobićautor: Róża Kowalska

Dzisiaj przedstawiam naszym uczniom kolejne przemyślenia na temat pozytywnego uczenia i wiary w swoje możliwości do nauki.

Powiedzenie znane głosi: „Wiedza to potęga”. Jest to zdaniem Davida Schwartza prawda tylko w połowie, gdyż wiedza zdaniem autora, to jedynie prawdopodobna potęga. Wiedza tylko wtedy stanie się potęgą, kiedy uczynisz z niej użytek, i to w sposób konstruktywny. Zapytany kiedyś Albert Einstein, ile stóp ma mila, odpowiedział nie wiem i stwierdził, dlaczego mam zaśmiecać sobie umysł informacjami, które można w dwie minuty znaleźć w leksykonie. Einstein udzielił tu ważnej lekcji. Jego zdaniem ważniejsze jest używanie rozumu w celu myślenia, niż degradowanie go tylko do roli magazynu informacji. Dlatego musimy nauczyć się rozwiązywać problemy, mieć pomysły, marzenia, bo te marzenia zmieniają rzeczywistość. Być człowiekiem z pomysłami. W związku z tym pamiętaj:
Napisane przez admin on 17-04-2020 14:12 | 204 czytań
COVID-19autor: Krystyna Soliwodzka

Ważna informacja dla PRACODAWCÓW na temat działań i planów związanych z realizacją ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 10.04.2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Szanowni Pracodawcy nastąpiła konieczność nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.