osn1
osn2

Dla Ciebie, Polsko!

Dzisiejsze Święto Niepodległości cała społeczność uczniowska obchodziła wczoraj. Na chełmżyńskim Rynku stawili się uczniowie wszystkich klas wraz z dyrekcją i nauczycielami. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Powiatu Paweł Polikowski, Burmistrz Miasta Chełmży Jerzy Czerwiński wraz z zastępcą – Markiem Kufflem, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Artur Stankiewicz.

Tłumnie na chełmżyńskim Rynku stawili się przedstawiciele wszystkich miejskich szkół podstawowych, przedszkoli oraz stowarzyszeń, spontanicznie dołączali do nas mieszkańcy miasta. Byliśmy zachwyceni Waszą liczebnością, entuzjazmem i radością. Był to dla nas, jako organizatorów, wspaniały widok i prawdziwie wzruszająca uroczystość.

Rozpoczęliśmy ją wspólnym odśpiewaniem hymnu, następnie wysłuchaliśmy oficjalnych przemówień, po których wspólnie zaśpiewaliśmy dwie pieśni patriotyczne: „My, Pierwsza Brygada” oraz „Szara Piechota”. Pogoda nam dopisywała, nastroje również, było to prawdziwie radosne świętowanie. Na zakończenie wręczyliśmy nagrody laureatom konkursu historycznego, po czym ułożyliśmy z otrzymanych kartek flagę Polski, rozdaliśmy gościom kotyliony oraz pyszne, upieczone przez naszych kucharzy, rogale święto marcińskie. Dziękujemy pięknie wszystkim, którzy zdecydowali się do nas dołączyć!

20 czerwca 2022