tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

24 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi dla Szkół Średnich organizowanej przez Politechnikę Łódzką.  13 uczniów z klas liceum i technikum przez ponad godzinę zmagało się z pytaniami sprawdzającymi umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz znajomość słownictwa z zakresu szeroko pojętej branży chemicznej, kosmetycznej, perfumeryjnej i biotechnologicznej. W zmaganiach wzięło udział 1382 uczniów z całej Polski. Z przyjemnością informujemy, że wśród 126 finalistów znalazł się również przedstawiciel naszej szkoły – Jakub Podsiadlikowski z klasy III LO.  W miniony piątek Kuba uczestniczył w finale zmagań w Łodzi. Test trwał 100 minut. W oczekiwaniu na wyniki można było wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez uczelniane koła naukowe, poświęconych wirtualnej rzeczywistości, pojazdom solarnym oraz pokazom chemicznym. W tym roku nie udało się zdobyć tytułu laureata, ale na pewno powalczymy o niego za rok.

Agnieszka Piórkowska

24 kwietnia 2023

Skip to content