tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
1DSC_7939

„Nie wierzyłem, że przejdę ten most.
I gdy stoję już na drugim brzegu
Nie wierzę, że go przeszedłem”

Słowa pięknego wiersza Leopolda Staffa znalazły się tego dnia na tableau klasy 5TSP. Jednej z trzech, które w miniony piątek pożegnały się ze szkołą.
Co to był za dzień! 😊❤️
Rozpoczął się dla naszych Absolwentów tradycyjną sesją zdjęciową przez wejściem do szkoły. Tego typu zdjęcia są w naszej szkole wykonywane od bardzo wielu lat i stanowią wspaniałą pamiątkę ostatnich chwil w murach szkoły. 📸🎓 Po raz ostatni w pełnym składzie stawili się byli uczniowie klasy liceum – 4LO z wychowawczynią – Ireną Szydłowską oraz dwóch klas technikum – 5TSP z wychowawczynią – Magdaleną Całą i 5TŻ z wychowawczynią Lucyną Słowińską. Po zdjęciach w auli szkolnej zebrali się nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście, wśród których znalazł się również burmistrz Chełmży – Jerzy Czerwiński oraz przewodniczący Rady Powiatu – Paweł Polikowski. Włodarze miasta i powiatu złożyli Absolwentom i ich rodzicom gratulacje oraz życzyli połamania piór podczas nadchodzącego egzaminu dojrzałości. 🖋📃 Nie zapomnieli również o nagrodach dla wyróżnionych uczniów. Wszyscy uczestnicy wysłuchali słów dyrektor szkoły – Krystyny Soliwodzkiej, która wspomniała o najlepszych wynikach reprezentantek obu typów szkół. Najlepsze wyniki wśród licealistów uzyskała Barbara Zdrojewska, wśród uczniów technikum – Wiktoria Radusiewicz. Absolwenci odebrali swoje ostatnie szkolne świadectwa i nagrody za szczególny udział w życiu szkoły, Rodzice – listy gratulacyjne. 📑✉️ Wszyscy uczniowie odebrali również pamiątkowe tarcze szkolne ufundowane przez Radę Rodziców. Jednym z ważnych elementów uroczystości było przekazanie sztandaru przez ustępujący poczet sztandarowy w składzie: chorąży – Wiktor Piórkowski, przyboczne: Olga Michalska, Barbara Zdrojewska, młodszym przybocznym: Natalii Zielińskiej i Anieli Kurkierewicz oraz chorążemu – Mateuszowi Ciesielskiemu. Absolwentów pięknie pożegnali uczniowie klas młodszych, a sami Absolwenci w sposób niezwykle wzruszający mówili o swojej szkole, dziękując dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, młodszym kolegom i koleżankom. Następnie przekazali tradycyjne tableau, które stanowią pamiątkę ich pobytu w szkole i złożyli uroczyste ślubowanie. Symbolicznie pożegnał również Absolwentów specjalny dzwonek, którego dźwięk będzie można usłyszeć tylko w wyjątkowych i ważnych momentach z życia szkoły. 🔔🏫
Gdy część oficjalna dobiegła końca nastąpiła seria wzruszeń, która z kolei zdawała się nie mieć końca. Były kwiaty, uściski, podziękowania, życzenia, prezentacje ze zdjęciami, niespodzianki muzyczne, tyle radości co smutku, tyle uśmiechów, co łez. 💐🎶
Nasi Absolwenci ruszają w dalszą drogę.
Jesteśmy z Was dumni, wierzymy w Was – w Wasze mądre wybory i dobre decyzje. Życzymy Wam maturalnych i życiowych sukcesów. I odwiedźcie nas czasem!
Szczęśliwej drogi! ❤️☺️

 

30 kwietnia 2024

Skip to content