tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
zdjęcie nr 4

Podczas tegorocznej majówki w sali 404 prezentowany był zawód technik logistyk / magazynier. Zainteresowani nauką w tych zawodach uczniowie mogli odbyć przyspieszony kurs obsługi kasy fiskalnej i metkownicy. Młodzież nauczyła się jak ewidencjonować sprzedaż oraz płatność gotówką, kartą oraz bonem, jak dokonywać wpłaty gotówki do kasy i wypłaty z kasy oraz jak oznaczyć cenami towar za pomocą metkownicy. Dla miłośników klocków uczniowie klasy II til przygotowali wyzwanie polegające na sformułowaniu paletowej jednostki ładunkowej z różnej wielkości ładunków. Zainteresowani nauką w zawodzie technik logistyk lub magazynier uczniowie, mogli również obejrzeć prezentację dotyczącą ścieżki kariery, możliwości zatrudnienia, zarobków oraz umiejętności i kompetencji miękkich niezbędnym w tych zawodach.

Uczniowie klas 2ML i 1 ML przygotowali swoją pracownię logistyki na podjęcie gości „Majówki ZSP”.

Przed wejściem funkcjonował punkt informacyjny, gdzie goście mogli się zapoznać z ofertą edukacyjną  dla kandydatów na logistyków oraz ofertą praktyk i pracy zawodowej dla uczniów i absolwentów.

Na najmłodszych gości przygotowano plac zabaw zaopatrzony w modele samochodów ciężarowych i sprzętu załadunkowego.

Starsi goście rozwiązywali zadania i łamigłówki logistyczne : formowanie jednostek ładunkowych na modelach w skali 1:10. Sukcesy nagradzaliśmy słodyczami i nagrodami ufundowanymi przez współpracujące ze szkołą firmy.

Zainteresowani wzięli udział w konkursie Kahoot  – wiedzy o logistyce  którą spotykamy na co dzień. Zwycięzców i wszystkich uczestników uhonorowaliśmy nagrodami.  Wierzymy, że pierwsze spotkanie z logistyką zaowocuje decyzją o podjęciu nauki w naszej szkole.

Arkadiusz Mastalerz

7 czerwca 2024

Skip to content