tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży przystąpił do programu informacyjnego na rzecz czystego powietrza realizowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.

Celem projektu jest edukacja dzieci i młodzieży, rodziców w  obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstawania, wpływu na zdrowie, oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

W projekcie uczestniczy 1200 szkół z całej Polski.

Lista szkół zaklasyfikowanych w projekcie ESA dla OSE

1200 czujników – Edukacyjna Sieć Antysmogowa (nask.pl)

Nasza szkoła została wyposażona w czujnik zewnętrzny mierzący wielkości fizyczne określające poziom zanieczyszczenia powietrza (ilość pyłu zawieszonego PM 2,5, PM 10, temperaturę powietrza, ciśnienie atmosferyczne, wilgotność powietrza) oraz zainstalowaną na zewnątrz budynku szkoły (od strony ulicy Piotra Skargi) tablicę informacyjną LED.

Dane zbierane przez mierniki będą udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczach w szkole, co umożliwi uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza i adekwatne zaplanowanie aktywności.

Jeżeli chcecie sprawdzić jak w rankingu jakości powietrza wypada Chełmża, kliknij poniższy link:

Ranking – Edukacyjna Sieć Antysmogowa (nask.pl)

Zespół ds. Edukacji Ekologicznej

Lucyna Słowińska

9 września 2022

Skip to content