tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

1 grudnia 2022 r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym „Spotkanie przy kawie” mające na celu stworzenie trwałej sieci współpracy pomiędzy lokalnymi jednostkami oświatowymi i kulturalnymi. Spotkanie uświetnili swoją obecnością Przedstawiciel Rady Powiatu Toruńskiego, p. Paweł Polikowski, Kierownik zespołu administracyjno-ekonomicznego szkół gminy Chełmża, p. Katarzyna Podlaszewska oraz dyrektorzy i przedstawiciele miejskich szkół podstawowych. Mieliśmy również zaszczyt gościć Kujawsko-Pomorskiego Wicekuratora Oświaty, p. Marię Mazurkiewicz oraz Wizytatora, Koordynatora ds. kształcenia zawodowego p. Piotra Kornackiego.

Spotkanie rozpoczęło się od kawy przygotowanej przez baristę, p. Dominika Dekę. Nauczyciele przedmiotów zawodowych wraz ze swoimi uczniami zapewnili gościom obsługę na najwyższym poziomie. Biorąc pod uwagę postawę uczniów oraz przygotowane przez nich wypieki, mamy się czym pochwalić.

Drugą część spotkania rozpoczął występ naszych uczennic z Liceum pod opieką p. Moniki Danielskiej. Dziewczyny zaśpiewały kilka piosenek i wprowadziły nas w magiczny, świąteczny nastrój. Podczas tej części spotkania tematami przewodnimi była matematyka, nie bez powodu nazywana królową nauk, robotyka oraz przyszłe wspólne działania jednostek oświatowych. Dyskusja przy kawie była bardzo ożywiona i dotyczyła w szczególności innowacji pedagogicznej ZSP w Chełmży „Z Nami na Politechnikę”, oraz nowego projektu, w który wchodzi nasza szkoła: „VKR 37578- Industrial Robots Programming Centre- Education for Industry 4.0”.

Mamy nadzieję, że pokłosiem spotkania będą kolejne, wspólne działania kulturalne oraz edukacyjne.

Dziękujemy za ogromne, dotychczasowe wsparcie włodarzy powiatu, miasta i gminy.

Agnieszka Nowacka

5 grudnia 2022

Skip to content