Uczniowie klasy 1B wraz z panią Danutą Łegą-Sadowską wybrali się na mikołajkowy spacer po Chełmży, aby sprawdzić, jaka jest jakość powietrza w naszym mieście! Z ciekawością obserwowaliśmy okolicę, ucząc się, jak ważne jest czyste powietrze i jak możemy o nie dbać. Podczas zajęć odkryliśmy, że gdyby nie szkolny czujnik jakości powietrza, nie wiedzielibyśmy, jaki naprawdę panuje stan powietrza w Chełmży, ponieważ pozostałe czujniki w okolicy są obecnie niesprawne. Dzięki naszemu urządzeniu mogliśmy na bieżąco śledzić wyniki i porównywać je z tym, co obserwowaliśmy podczas spaceru! Spacer stał się nie tylko miłym mikołajkowym wydarzeniem, ale też ciekawą lekcją o środowisku i odpowiedzialności za miejsce, w którym żyjemy!

8 grudnia 2025

Przejdź do treści