tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
Mecz (5)

23 marca 2023 roku odbył się 3. mecz piłki siatkowej pomiędzy reprezentacją naszej szkoły a reprezentacją Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Mecz stanowił jedno z działań szkolnego projektu „Akademia Bezpieczeństwa” realizowanego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży we współpracy z Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej i Wykroczeń Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Chełmży. Podobnie jak w latach ubiegłych, celem sportowego wydarzenia było  modelowanie pożądanych sposobów spędzania wolnego czasu, a także właściwych zachowań sportowych, w tym zasady fair play, uczciwego prowadzenia rywalizacji bez zawiści i z wzajemnym zrozumieniem.

Od samego początku mecz był niezwykle ekscytujący. Obfitował w wiele doskonałych akcji, zarówno w ataku, jak i obronie obu drużyn. Atmosferę spotkania skutecznie podgrzewały występy szkolnych cheerleaderek oraz zaangażowanie kibiców przejawiające się zagrzewającymi do sportowej walki okrzykami czy meksykańskimi falami. Wyrównana walka zakończyła się zwycięstwem policjantów. Choć po raz trzeci nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść szkoły, uzyskano organizacyjne założenia eventu – przyjazny klimat oraz dobrą, wspólną zabawę.

Organizatorami meczu byli mł. asp. Michał Biegański z Komisariatu Policji w Chełmży oraz Beata Szczechowska-Szarleja, pedagog szkolny i Jerzy Gołembiewski, nauczyciel wychowania fizycznego.

29 marca 2023

Skip to content