tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

W piątek 22 kwietnia 2022 r. o godz. 10.00 w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury odbyła się akcja mająca na celu upamiętnienie rocznicy powstania w getcie warszawskim. Oprócz wspomnienia powstania, odbyła się prelekcja na temat Żydów mieszkających w Chełmży, którą poprowadził pan Marcin Seroczyński Kierownik Działu Zbiorów Specjalnych. Była to również okazja do obejrzenia filmu pt. „Muranów – Dzielnica Północna” skierowanego do młodzieży, zrealizowanego w stylistyce youtuberskiej, przybliżającego widzowi tematykę żydowskiej kultury Muranowa – dzielnicy Warszawy.

W wydarzeniu brała udział młodzież 7-8 klas szkół podstawowych z Chełmży. Spotkanie było wspaniałą okazją do zaprezentowania oferty edukacyjnej naszej szkoły.

Ewa Politowska

26 kwietnia 2022

Skip to content