tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

W miniony wtorek grupa logistyków i informatyków z klasy I i II til, pod opieką doradcy zawodowego Pani Anny Borowicz oraz nauczycieli przedmiotów logistycznych: Pani Agnieszki Piórkowskiej i Pana Arkadiusza Mastalerza, udała się na wycieczkę zawodoznawczą do centrum dystrybucyjnego w LPP w Brześciu Kujawskim. Ten nowoczesny obiekt logistyczny położony około 80 km od Chełmży został oddany do użytku w I kwartale 2022 roku i zajmuje powierzchnię około 75 000 m2. Młodzi ludzie na pewno znają takie marki modowe jak: Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay. To właśnie z tego miejsca ubrania, które kupujemy, trafiają do sklepów w całej Polsce. LPP posiada obecnie sieć ponad 1700 salonów o łącznej powierzchni 1,4 mln m2. Po krótkim wstępie przeprowadzonym przez pracownika firmy i obowiązkowym szkoleniu BHP udaliśmy się na spacer po obiekcie. Podczas wycieczki logistycy mogli zobaczyć jak w praktyce wyglądają procesy magazynowe związane z przyjęciem towaru, jego składowaniem, kompletacją i wysyłką. Widzieliśmy bardzo rozbudowaną flotę wózków widłowych, nowoczesny sorter ubrań, akumulatorownię, dział kontroli jakości, a także pomieszczenia, w których wykonywana jest praca biurowa związana z funkcjonowaniem obiektu. Informatycy natomiast mogli się przekonać się, że taka instytucja może również dla nich stanowić przyszłe miejsce pracy. Wszystkie procesy są bowiem zautomatyzowane i potrzeba wielu specjalistów od IT żeby je monitorować i doskonalić. Firma dużo uwagi przywiązuje również do warunków pracy swoich pracowników. Świetnie funkcjonuje system ich dowozu i odwozu z okolicznych wsi i miejscowości, a w samym centrum jest duża stołówka oraz kilka pokoi pracy cichej, gdzie pracownicy mogą odbywać rozmowy biznesowe w formie tradycyjnej lub on-line. Firma na bieżąco prowadzi rekrutację i może stanowić świetne pierwsze miejsce pracy.

Agnieszka Piórkowska

20 grudnia 2022

Skip to content