tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
265971213_450568366417981_6171515127913438863_n

W środę 8 grudnia 2021 roku uczniowie klas branżowych II FK, III KSP, II W i I FK wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. Celem wycieczki jest pogłębianie wiedzy historycznej, integracja zespołu klasowego, zachęcenie do turystyki krajoznawczej, kształtowanie postaw patriotycznych. Pierwszego dnia naszym priorytetem było Muzeum Powstania Warszawskiego w którym uczniowie z zainteresowaniem podziwiali tamtejsze ekspozycje, następnie przeszliśmy na Stare Miasto do Zamku Królewskiego (obecnie w iluminacji świątecznej i piękną choinką obok Kolumny Zygmunta), przechodząc obok autentycznego fragmentu muru Getta Warszawskiego. Następnego dnia według planu udaliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w którym razem z przewodnikiem uczniowie odkrywali ciekawostki dotyczące Żydów zamieszkujących polskie ziemie, po zwiedzaniu Muzeum przeszliśmy na Cmentarz Powązkowski gdzie uczniowie zwrócili uwagę na znamienite osobistości spoczywające na cmentarzu oraz ogromne i nietypowe groby. Po posiłku wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz znajdujące się niedaleko Łazienki Królewskie które spowite białym puchem zachwycały naszą młodzież. Trzeciego dnia nasza wycieczka dobiegała końca i rozstania ze stolicą, w pociągu powrotnym młodzież wspominała minione dni i już odlicza do następnej wycieczki. Wspaniałe emocje, wspólna integracja i interesujące miejsca z bogatą historią były świetnym połączeniem dla naszej młodzieży oraz zwiększeniem pasji do podróżowania. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” jest częścią „Polskiego Ładu”. Wycieczka została współfinansowana przez Ministra Edukacji i Nauki oraz organ prowadzący szkołę – Powiat Toruński.

9 grudnia 2022

Skip to content