W dniu 25 października 26 uczniów naszej szkoły sprawdzało swoje umiejętności językowe na X Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego. Konkurs ten organizowany jest przez IX LO im.Tadeusza Nowakowskiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W czwartek w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu, który miał na celu wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie, rejonowym. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami na poziomie B2 (w skali europejskiego systemu opisu kształcenia językowego) i maksymalnie mieli do zdobycia 60 punktów.
Najwyższe wyniki uzyskali:
– Emilia Schuchmilska, klasa 3tl
– Franciszek Hawryło, klasa 4tż
– Filip Lemanowicz, klasa 1tiż
– Inga Czerniec, klasa 3a
Gratulujemy wyników wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy za rok!





