tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp
sn_s4
„Wolność – to nie cel lecz szansa by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia.
Wolność – to ta najjaśniejsza z gwiazd, promyk słońca w gęsty las, nadzieja. (…)
Wolność to wśród mądrych ludzi żyć, widzieć dobroć w oczach ich i szczęście.
Wolność – to wśród życia gór i chmur poprzez każdy bór i mur znać przejście”.

 

Zorganizowaliśmy wczoraj na chełmżyńskim Rynku uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Odwiedziło nas wielu przyjaciół – grupy z przedszkoli i szkół wraz z nauczycielami, członkowie chełmżyńskich stowarzyszeń oraz włodarze miasta i przedstawiciele instytucji kulturalnych. Powiewały biało – czerwone flagi, śpiewaliśmy razem patriotyczne piosenki, nasi uczniowie rozdawali chełmżanom kotyliony oraz pyszne rogaliki z makiem wykonane przez naszych kucharzy. Było to bardzo radosne świętowanie, którego zwieńczenie stanowił wspólnie zatańczony polonez w centrum miasta. Było to niezwykłe przeżycie wspólnoty. A jaki piękny widok! Z pewnością wydarzenie to stanie się kolejną naszą tradycją. 🇵🇱

Dziękujemy z całego serca wszystkim naszym gościom! Wzruszyliśmy się, gdy zobaczyliśmy jak tłumnie zbieracie się na chełmżyńskim Rynku, by wspólnie świętować. Dziękujemy też wszystkim chełmżanom, którzy spontanicznie do nas dołączyli, śpiewali i tańczyli z nami! Wszystkim dzieciakom za uśmiech, który w listopadzie rozgrzewa nas i motywuje do działania. Wszystkim dorosłym którzy wiedzą, że wolność najlepiej świętować radością – dziękujemy! ❤️

Dziś przedstawiciele naszej szkoły dołączyli również do miejskich obchodów Święta Niepodległości.

Zostawiamy zdjęcia z obu uroczystości i piękną piosenkę Marka Grechuty pt. „Wolność”

https://www.youtube.com/watch?v=rHCotH2Q19c…

Dla Ciebie, Polsko!🇵🇱❤️

Przyjemnego świętowania!❤️

 

11 listopada 2022

Skip to content