29 maja 2026 r. (piątek) dla niektórych uczniów lekcje miały nieco inny charakter, w dniu tym odbyły się zajęcia plenerowe z malarstwa pod opieką p. Agnieszki Nowackiej. W wydarzeniu wzięły udział: Weronika Ziemlewska (klasa 3B), Otylia Bartosińska (klasa 3A) oraz tegoroczna absolwentka Aniela Kurkierewicz. Nasze artystki miały okazję uwiecznić na płótnie widok na jezioro z tarasu przystani Chełmżyńskiego Towarzystwa Wioślarskiego. Prace z pleneru będę zaprezentowane podczas wrześniowego wernisażu w budynku ZSP w Chełmży.
Warto nadmienić, że w CHTW wioślarstwo trenował nasz szczególny absolwent, bł. ks. S.W. Frelichowski, a klub w przyszłym roku będzie obchodził jubileusz 100-lecia.












