20240312_114537

Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem wody. Wszystko za sprawą gry „Wodne wyzwania”, którą wypożyczyliśmy od Polskiej Akcji Humanitarnej. Celem rozgrywek było uświadomienie uczniom jak ważny w naszym codziennym życiu jest dostęp do pitnej wody. Drużyny wcielały się w trzy osobowe rodziny, które miały zdobyć wodę dla członków swoich rodzin. Mogły też zrezygnować z wyprawy po wodę i wybrać inne miejsca: szkołę, targ, rozrywkę. Szybko okazało się, że decyzje związane z rezygnacji z wody były błędne, a tam gdzie nie ma bezpośredniego dostępu do tego dobra trzeba rezygnować z rozwijania swoich zainteresować, nauki czy rozrywki.

Był to również czas integracji zespołów klasowych, wymiany poglądów czy wiedzy na temat zasobu, który w naszych kranach jeszcze płynie bez ograniczeń. Jednak czy tak będzie zawsze?

Rozgrywki poprowadziła pani pedagoga Anna Borowicz.

22 marca 2024