Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Chełmży zajmuje szczególne miejsce na mapie naszego miasta. To szkoła, w której wychowały się całe pokolenia wspaniałych ludzi, prawych i mądrych Polaków.  Miejsce, w którym – od ponad stu lat – kolejni młodzi ludzie planują swoją przyszłość.

Licealiści doskonale zdają sobie sprawę z wyjątkowości miejsca, w którym się uczą,  ponad stuletniego dziedzictwa, którego – wraz z przejęciem szkolnego sztandaru i złożeniem ślubowania – stają się spadkobiercami. Pielęgnują świat wartości ustalonych przez tych, którzy byli tu przed nimi.

Nasi absolwenci są naszymi najlepszymi ambasadorami. To ich historie, życiowe wybory, są dla nas inspiracją i najlepszym świadectwem jakości naszego liceum. Są wśród nich reprezentanci wszystkich elitarnych zawodów i stanowisk –  od medycyny i prawa, po kapitanów, śpiewaków operowych, pracowników ministerstw, wykładowców, naukowców, oficerów. Byli uczniowie chętnie odwiedzają mury swego liceum. To, w jaki sposób o nas mówią, jest naszą gwarancją jakości.

Nasi absolwenci, to nie tylko ludzie sukcesu. Są w tym gronie również niekwestionowane autorytety moralne, których sława obiegła całą Polskę, m.in. bł. ks. Stefan Wincenty Frelichowski – patron harcerzy polskich, który oddał życie niosąc pomoc jako więzień obozu w Dachau oraz  Mieczysław Szczepański – oficer Polskich Sił Zbrojnych i AK, cichociemny, zatrzymany i rozstrzelany przez NKWD.

A dziś?

Nasze liceum, to nie tylko nowoczesna baza dydaktyczna, doskonale wyposażone sale lekcyjne, wykwalifikowana kadra, ale także tradycja wpisana na stałe w mury szkoły oraz kultura, której jesteśmy miłośnikami i współtwórcami. To wycieczki, konkursy, międzynarodowe wymiany, piękne studniówki, koncerty, sport, szkolny teatr. To szkolne przyjaźnie – często na całe życie, serdeczność, gwarancja, że uczeń zostanie prawdziwie dostrzeżony, a jego talenty i pasje zostaną rozpoznane i będą rozwijane. Mamy pewność, że tych dwoje – nauczyciel i uczeń – mogą zmieniać świat na lepsze. I mamy na to wiele dowodów w postaci sukcesów naszych uczniów.

Możemy się szczycić chlubną przeszłością, ale każda szkoła średnia to przede wszystkim przyszłość.

Zaplanuj ją z nami!