IMG_20240408_092329

W poniedziałek 8 kwietnia 2024 r. odbył się w szkole konkurs z okazji „Światowego Dnia Zdrowia”  zorganizowany przez zespół „Akademii Zdrowia” oraz bibliotekę szkolną. Uczestnicy konkursu z klas: 1 A, 1 B, 1 TIŻ, 2 LO, 2 TŻ, 2 TIL, 3 LO, 3 T i 4 TIL wykonywali na platformie Kahoot zadania sprawdzające wiedzę z historii igrzysk olimpijskich oraz znajomości sylwetek polskich olimpijczyków. Przed quizem wyświetlony został uczniom fil pt. „Wielkie chwile polskiego sportu na letnich igrzyskach olimpijskich”.

W konkursie uczestniczyło 9 drużyn (17 uczniów).

Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z klasy 3 T – Kacper Michalski i Kacper Jabłoński. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 3 LO – Hubert Kawecki Maciej Rzepkowski.
Trzecie miejsce zdobyły uczennice z klasy 2 LO – Klaudia Górzyńska i Jagoda Stodulska.

Rok 2024 został ogłoszony przez sejm RP, m.in. „Rokiem Polskich Olimpijczyków”. Jest to uhonorowanie wszystkich polskich olimpijczyków, a powodem do świętowania jest 100. rocznica zdobycia przez Polaków pierwszych medali olimpijskich, co miało miejsce 27 lipca 1924 r. na VIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Medale dla Polski zdobyli wówczas kolarze torowi w składzie: Józef Lange, Jan Łazarski, Tomasz Stankiewicz i Franciszek Szymczyk, a także jeździec Adam Królikiewicz na koniu Picador. Pierwszy złoty medal olimpijski dla Polski wywalczyła 1928 r. w Amsterdamie dyskobolka Halina Konopacka. W zimowych igrzyskach pierwszym polskim medalistą był Franciszek Gąsienica-Groń, który w 1956 r. we włoskiej Cortinie d’Ampezzo wywalczył brąz w kombinacji norweskiej, zaś pierwszy złoty medal zdobył skoczek narciarski Wojciech Fortuna w 1972 r. w Sapporo.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu pt. „Wielkie chwile polskiego sportu na letnich igrzyskach olimpijskich

Wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy!

9 kwietnia 2024