20230221_143452

Czym chata bogata tym rada”, „Gość w dom, Bóg w dom”, „Jak ugościsz, tak ci będą radzi”- te i wiele innych przysłów określa naszą polską, słynącą na całym świecie gościnność.

Sposób, w jaki przyjmujemy gości w domu nie zmienił się od lat, jeśli jednak chodzi o gościnność w miejscach, takich jak restauracje, kawiarnie czy hotele, to możemy zauważyć pewne różnice. Mogli się o tym przekonać uczniowie klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży, którzy kilka dni temu odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie uczestniczyli w pięknym, wartościowym i merytorycznym pokazie poprawnej obsługi konsumenta, który zaprezentowała pani Honorata Roczeń. Podczas spotkania nie zabrakło również informacji związanych ze specyfiką pracy w takich zawodach jaku kucharz czy technik żywienia i usług gastronomicznych. Ten obszar edukacji zawodowej omówił pan Mateusz Jażdżewski i pani Ewa Politowska.

Uczniom SP nr 2 Chełmży dziękujemy za spotkanie i zachęcamy do częstszego odwiedzania murów naszej szkoły.

1 marca 2023