tel./fax: (0-56) 675-24-19
sekr. ucz. - 698-570-993

rp

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży dnia 9 lutego 2024 roku świętowaliśmy otwarcie szkoły po trwającej od roku 2018 modernizacji. Tego dnia również rozpoczęliśmy obchody stulecia pierwszej polskiej matury.

Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Krystyna Soliwodzka, która przywitała przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Powiatu toruńskiego, miasta Chełmży, Kuratorium Oświaty nadając swoją obecnością rangi wydarzeniu. Podsumowano ogromną inwestycję powiatu toruńskiego, której koszt sięgnął około 10 milionów złotych. Najstarsza w Chełmży szkoła uzyskała nowe oblicze, stając się jedną z najnowocześniejszych placówek oświatowych w regionie. Wiele z naszych sal wyposażonych zostało w nowy sprzęt, który z pewnością posłuży kolejnym pokoleniom. Zakończenie etapu modernizacji zostało uwieńczone symbolicznym dzwonkiem, który od tej pory ma sygnalizować najistotniejsze dla szkoły wydarzenia.

Następnym punktem tego wydarzenia było wspomnienie historii naszej szkoły oraz jubileusz stulecia pierwszej polskiej matury. Ten powrót do przeszłości pozwolił nam jeszcze bardziej docenić to, co posiadamy i z optymizmem patrzeć w przyszłość z myślą, że znajdujemy się we właściwym miejscu do: nauki, dorastania i poznawania życia. Słuszność powyższej myśli uwypukliły wystąpienia podsumowujące realizowane w placówce projekty edukacyjne, które dają możliwość rozwoju młodzieży, ale i utrzymania szkoły na najwyższym poziomie. Zwieńczeniem części oficjalnej uroczystości był występ artystyczny naszych uczniów. Następnie nasi goście zostali  oprowadzeni po szkole, mając możliwość obejrzenia rezultatów tej długofalowej inwestycji. Życzymy naszej szkole, by wydawała Polsce wielu znakomitych absolwentów, którzy przysłużą się dla jej ciągłego rozwoju.

                                                                               Lena Łańska 1ALO

12 lutego 2024

Skip to content