Zdjęcie 4

W dniu 24 listopada firma śląska szkoleniowa Fenilo przeprowadziła szkolenie dla naszych logistyków–uczniów klas 2,3,4 i 5 Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży. Ponad 50 -osobowa grupa uczestników pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu Pani Agnieszki Piórkowskiej i Pana Arkadiusza Mastalerza wzięła udział w dwóch częściach szkolenia.

W części teoretycznej uczniowie zapoznali się ze specyfiką funkcjonowania przedsiębiorstwa transportu samochodowego, technikami mocowania ładunków na pojeździe oraz zakresem odpowiedzialności kierowcy i przewoźnika za mocowanie ładunku i bezpieczeństwo ruchu drogowego. Przystępnie prowadzona prezentacja doświadczonej Pani Spedytor i jednocześnie menedżera firmy transportowej, urozmaicona licznymi przykładami i materiałami zdjęciowymi z praktyki przewoźników spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

W części praktycznej prowadzonej z wykorzystaniem samochodu ciężarowego typu Naczepa Plandeka/Firanka przez dwóch oświadczonych kierowców takich samochodów uczniowe poznali specyfikę obsługi załadunku, technologię obsługi takiego typu naczepy oraz ćwiczyli techniki mocowania ładunków w zetknięciu z realnymi pojazdem, ładunkiem i wyposażeniem do zabezpieczania ładunku.

27 listopada 2023